Trampolína je skvělou zábavou nejen pro děti. Na co si dát při jejím výběru pozor

Vedle bazénu jsou trampolíny oblíbenou zábavou nejen pro děti. Zahradních trampolín existuje několik typů, u všech je třeba dbát především na bezpečnostní prvky.

Trampolíny bývají častým zdrojem úrazů dětí. Ne vždy jsou způsobené jejich neukázněností, lze jim předejít bezpečnostními prvky, správnou instalací a vhodným výběrem místa.

Děti trampolíny milují, kromě toho má skákání na trampolíně mnoho zdravotních výhod. Samotný pohyb, kterého mají dnešní děti málo, minimální tlak na klouby a neuvěřitelná zábava jsou jen některými plusy zahradní trampolíny.

Zdroj foto: Martin Novak / Shutterstock.com

Správná velikost trampolíny

Výběr velikosti trampolíny závisí především na rozměrech a možnostech vaší zahrady. Nejmenší dostupné trampolíny mají průměr 2,5 metru, ty největší dosahují až 4 metrů.

Při rozhodování o velikosti trampolíny se nenechte unést, mnoho lidí opomíjí myslet na volný prostor kolem trampolíny. Okolo trampolíny počítejte s volným prostorem minimálně 1,5 metru.

Na instalaci trampolíny místo připravte. Odstraňte listí, klacíky nebo kameny. Výrobci doporučují maximální stoupání 3 stupně, větší není bezpečné a prostor je nutný vyrovnat.

Trampolína nemusí být jen pro děti

Každý model trampolíny má určenou maximální hmotnost. Pokud se ke svým ratolestem hodláte přidat a občas si zaskákat, ujistěte se, že je pro to trampolína přizpůsobená.

Nejde jen o vaši hmotnost, ale také o to, jak vysoko dokážete skákat. Při doskoku hrozí, že se skákací plocha propne až k zemi, čímž se o mnoho zvýší riziko úrazu.

Zdroj foto: Sergey Novikov / Shutterstock.com

Bezpečnostní prvky

Pro každého rodiče je prioritní především bezpečnost dětí a u především při používání trampolíny je nutné být ostražití. Při instalaci nezanedbejte žádný z pokynů doporučených výrobcem.

  • Ochranná síť je samozřejmostí. Vstup je zajištěn pevným zipem.
  • Skákací plocha je z materiálu, o který se děti (ani dospělí) neodřou nebo nepopálí.
  • Na pružiny opatřete ochranný kryt, investice se rozhodně vyplatí.
  • Stabilitu trampolíny nikdy nepodceňujte.
Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.