Studentský pokoj: Jak ho zařídit ke spokojenosti teenagera?

Děti rostou jako z vody a ani se nenadějete a místo dětských postýlek musíte rekonstruovat kompletně celý studentský pokoj. S rostoucím věkem se totiž zvyšují i jejich nároky a požadavky.

Zdroj foto: Photographee.eu / Shutterstock.com

Děti v tomhle věku nechtějí být obklopeny plyšáky a hračkami. Chtějí mít prostor, kde se budou cítit dobře a budou v něm chtít trávit čas. Pusťte se do toho a předělejte dětský pokojíček na perfektní studentský pokoj. Otázkou je, co by mělo být v takovém studentském pokoji pro teenagera?

Zvolte vhodnou malbu

Pokud jste už od počátku volili světlou barvu, jako například bílou, ulehčili jste si tím práci.

  • Důležité je volit světlejší a tlumenější barvy, které nebudou vaše dítě rozptylovat od učení a činností, na něž se musí plně soustředit.
  • Pokud potřebuje vaše dítě něco kreativnějšího, nevolte plné jasné barvy, ale zkuste třeba barevné proužky nebo jiné tvary.
  • Důležité je také volit barvu pokoje na základě přání vašeho dítěte.

Zkuste si společně sednout a domluvit se na nejvhodnější variantě.

Postel nejdůležitějším prvkem pokoje

Spánek je pro každého z nás velice důležitý, a pro děti v tomhle věku obzvláště. Dříve byly oblíbené sedací soupravy, které přes den sloužily jako gauč a v noci si jí dítě roztáhlo a mohlo spát.

Proto záleží na vás, jestli využijete variantu 2v1, nebo pokud máte dostatek prostoru a sáhnete spíše po klasické posteli. Trendem dětí je mít co největší postel, protože místa není nikdy dost a každý se rád roztáhne přes celou postel. Proto zvažte, jestli máte dostatek prostoru nebo budete šetřit místem a zvolíte první variantu.

Kvalitní židle

Každého napadne, že židle není důležitá a řeší ji úplně jako poslední. Myslíte si, že je to ale správné? Důležité je brát v potaz, že spousta dětí tráví hodně svého času především u svých psacích stolů. Proto dbejte na to, aby židle splňovala splňovat všechny podmínky bezpečného používání i zdravotní nezávadnosti. Doporučujeme židle, u nichž si dítě nastaví samo jejich výšku.

Designově volte spíše židle jednoduché a jednobarevné, tak můžete židli použít i v případě, že si vaše dítko usmyslí, že by chtělo opět nový pokoj.

  • Máte také na výběr, jestli budete chtít židli na kolečkách, u níž je možné, že vám po čase udělá rýhy na zemi,
  • nebo obyčejnou židli, kde si na nožky nalepíte nálepky, které budou podlahu chránit před poškrábáním.

Psací stůl

U psacího stolu je velice důležitý úložný prostor, jelikož děti mají spoustu věcí a žádné z maminek se nechce každý den uklízet hromadu nepořádku. Výhodné jsou také boční police či přídavné zásuvky. Tohle vám zajistí, že dítě bude mít stůl uklizený, a hlavně bude mít svůj řád.

Zdroj foto: Photographee.eu / Shutterstock.com

Dalším důležitým požadavkem je velká pracovní deska, aby mělo dítě dostatek prostoru na psaní domácích úkolů a také pro notebook nebo počítač. Výšku stolu volte přiměřenou věku, aby se vaše dítě nehrbilo a netrpělo tím do budoucna skoliózou.

Úložné prostory

Pokud koupíte bytelné skříně, nejlépe z masivu, nebudete se muset dlouhé roky starat o koupi nového nábytku.

  • Jestli zvolíte už od malička skříně neutrální barvy, ušetří vám to spoustu peněz, protože budete moci tuhle skříň využívat i nadále.
  • A pokud byste přece jenom chtěli změnu a nábytek je pořád v pěkném stavu, existuje spousta barev a laků, pomocí nichž si můžete předělat nábytek podle svých představ.

Důležité je, aby dítě mělo spoustu úložného prostoru.  Pro dospívající je vhodné dokoupit úložné police na knížky. Dívkám se v tomhle věku bude hodit také kosmetický stolek, za který vám budou velice vděčné.

Doplňky

A nakonec zvolit vhodné drobnosti, které pokoj doplní, a tím ho udělají jedinečným. Na jejich výběru se domlouvejte se svým dítětem. Vyhnete se tím nepříjemným situacím, kdy vaše dítě nebude sdílet stejné nadšení z věci, která se líbila vám. Umožněte svým dětem, aby si kreativně vybavily svůj pokoj, kde se budou oni cítit dobře. Uvidíte, jakou jim tím uděláte radost a sami budete spokojení.

Zdroj: primanapady.cz

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.