Stahovací prádlo vykouzlí krásnou postavu a křivky. Jaké má výhody nebo nevýhody?

Mnoho žen se ze zdravotních nebo estetických důvodů uchyluje k používání stahovacího neboli tvarovacího prádla. Za stahovací prádlo se ale rozhodně nemusíte stydět.

Zdroj foto: Albina Gavrilovic / Shutterstock.com

Vždyť přeci každá žena má právo na to zlepšit svou postavu, zvláště, když dnešní ženská krása staví tak vysoké standardy.

Jaké druhy prádla existují

Na trhu najdete samozřejmě nepřeberné množství tvarovacího prádla. Můžeme si jej rozdělit na několik hlavních druhů:

 • stahovací kalhotky a podprsenka (klasické využití),
 • bezešvé tvarovací prádlo (pod legíny, upnuté sukně, přiléhavé šaty apod.),
 • tvarovací body (má podobu plavek),
 • korzet,
 • šortky s vysokým pasem.

Pravidla nošení stahovacího prádla

Tvarovací prádlo nelze vybrat o několik velikostí menší, než je vaše postava – je to nezdravé a nebezpečné pro vaše tělo. Prádlo by mělo pevně sedět, ale v žádném případě by nemělo stlačovat tělo, jinak se u vás mohou objevit problémy s vnitřními orgány. A ještě jedna připomínka: Stahovací prádlo není vhodné pro každodenní nošení. A proč ho nosit?

Estetické důvody

Tento typ spodního prádla můžete vyžít v několika případech. Prvním z důvodů může být estetika vašeho těla, jelikož toto prádlo má zeštíhlující vlastnosti působící především na určité oblasti těla: břicho, paže, boky, pánev, nohy. Právě na tyto partie prádlo působí a celkově pak zeštíhluje vaši postavu. Jelikož je pro mnoho žen po jistém věku již velmi obtížné udržet svou postavu takovou, jaká byla dříve, je stahovací prádlo výtečnou alternativou.

Zdroj foto: Mariia Boiko / Shutterstock.com

Zdravotní důvody

Stahovací spodní prádlo má u žen své nepochybné kvality v oblasti zdraví. Určitý typ prádla, který je prodáván jako zdravotní poskytuje kýženou úlevu při obtížích s křečovými žílami, bolestmi zad, či pooperačními neduhy. Tento druh prádla bývá doporučován lékaři a hraje nepopiratelnou roli v cestě za uzdravením. Pozor! Tuto kategorii prádla předepisuje pouze lékař a bez jeho doporučení je přísně zakázáno vybírat tento typ výrobku.

Preventivní účely

Pro účely prevence určitých zdravotních obtíží zaujímá stahovací spodní prádlo rovněž důležitou roli. Funguje to tak, že daný druh prádla, který si zakoupíte, působí na konkrétní oblast a díky svému působení zajišťuje prevenci případných onemocnění.

Kdy ho taktéž můžete využít?

Kromě výše uvedených možností využití se stahovací spodní prádlo dá využít i při jiných životních příležitostech a etapách. Například velký den neboli den D, kdy se chystá svatba a vaše šaty leccos odhalují. V takovém případě se ženy velice často uchylují ke spodnímu prádlu. Podobně tomu může být, pokud jdete na ples či jinou váženou akci. Nebát se použít stahovací prádlo by neměly ani ženy, které pracují s veřejností a často se dostávají do hledáčku fotoaparátů.

Plusy a minusy spodního prádla

Na závěr uvádíme klady a zápory nošení a pořízení si spodního prádla.

Výhody:

 • Postava bude vypadat atraktivně i bez vyčerpávajícího cvičení v posilovně.
 • Případné nedostatky budou skryty.
 • Tvarové oblečení pomáhá udržovat správné držení těla.
 • Zlepšuje se stav svalů zad a páteře.

Nevýhody:

 • Lze je nosit výhradně skryté pod oblečením, není příliš vizuálně atraktivní.
 • Takový produkt není vhodný pro rande s romantickým ukončením.
 • Spodní prádlo sice nedostatky postavy skvěle zamaskuje, ale nezbaví vás jich.

Nosíte stahovací prádlo?

Zdroj: hair-moda.com, womanadvice.ru

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.