Spodní prádlo vybírejte hlavně podle materiálu: Jaký je nejkvalitnější?

Spodní prádlo neodmyslitelně patří do našich šatníků, obvykle se při jeho výběru řídíme tím, co se nám líbí – a na materiál se už tolik nekoukáme, což je ale obrovská chyba. Právě materiál spodního prádla by měl výber ovlivňovat nejvíc. Jaké materiály jsou ty nejkvalitnější?

Zdroj foto: greenOlli / Shutterstock.com

Proč je materiál spodního prádla důležitý?

Spodní prádlo by nemělo být jen hezké na pohled, ale především by mělo být pohodlné. Špatný výběr materiálu s sebou nenese jen pocit nepohodlí, ale v některých případech může nevhodně zvolený materiál spodního prádla způsobovat i nepříjemné zdravotní obtíže a komplikace, počínaje kožními vyrážkami a konče v extrémních případech až neplodností. I o své intimní partie bychom se měli řádně starat, dopřejte jim tedy to, co potřebují.

Materiál střídejte

Zejména v horkých letních dnech je potřeba zaměřit se na výběr materiálu. Stejně jako my nebo naše pokožka, i intimní partie potřebují dýchat. Obvykle platí to, že krásné a sexy spodní prádlo se vyrábí z umělých vláken, a i když jsou krajky opravdu slušivé, s jejich nošením by se to nemělo přehánět. Když si na sebe totiž vezmeme spodní prádlo z umělých vláken, naše intimní partie nedýchají, můžeme se potit a cítit se nepohodlně, často se objevují i vyrážky a kožní obtíže.

Jak tento problém vyřešit? Nejlepší je spodní prádlo střídat. Nikdo neříká, že byste se měli vzdát nošení pěkného prádla úplně, ale je dobré jít zlatou střední cestou a spodní prádlo a materiály střídat. Volit jej pak můžete podle příležitosti, například do práce se rozhodně budou hodit kalhotky z přírodních materiálů, na večerní společenskou akci ale už můžeme volit prádlo zdobenější, například z mikrovlákna anebo to krajkové.

Zdroj foto: NazarBazar / Shutterstock.com

Který materiál je ten nejlepší?

Zejména ženy by si měly dávat pozor na výběr spodního prádla, příliš časté nošení prádla z umělých vláken se totiž může zasloužit i o pořádně nepříjemné a bolestivé záněty. Úplně nejlepší volbou je bavlna, jde o přírodní materiál, který odvádí od těla pot, a navíc rychle schne, je také hodně prodyšný. Velmi vhodné je pak i spodní prádlo z přírodního bambusového vlákna, které má navíc antibakteriální účinky.

Nejenom na materiálu záleží

Při výběru vhodného spodního prádla bychom se kromě materiálu měli zaměřit i na volbu velikosti. Pozor na to, nikdy si nepořizujte menší spodní prádlo, než je vaše velikost. I když se často necháme v obchodě zlákat a raději sáhneme po menším kousku, než po tom větším, je to chyba. Abychom se mohli skutečně ve spodním prádle cítit komfortně, mělo by mít ideální velikost – a zde platí, že je lepší nosit větší číslo, než to menší. V příliš těsném prádle se totiž také jen potíme a zaděláváme si na nemalé potíže.

I bavlněné prádlo navíc může být pěkné, vybírejte i podle barev či zajímavých vzorů.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.