Pneumatiky Hankook: Výborný poměr cena/výkon

Popularita značky Hankook u řidičů stoupá. Jihokorejského výrobce totiž v posledních letech stále častěji vídáme v čele nezávislých testů. Atraktivní je ale i díky skvělému poměru ceny a kvality. Nahlédněte do historie značky a podívejte se na nejoblíbenější pneumatiky Hankook.

Historie a současnost Hankook

Během druhé světové války, v roce 1941, byl založen podnik Chosun Tire Company, který jako první společnost v Koreji začal vyrábět pneumatiky. Až později došlo k změně názvu na Hankook Corporation.

Pneu hankook

Po několika letech ekonomické krize v druhé polovině 20. století nastává období, kdy na Korejském poloostrově přichází čas ideální pro růst výrobního průmyslu a zároveň se zahájila automobilová éra. Hankook neusnul na vavřínech a okamžitě zvýšil výrobu. Stal se tak prvním distributorem zimních, bezdušových a radiálních pneumatik pro osobní vozy v Koreji. První export pneumatik se uskutečnil v roce 1962 směrem do Pákistánu.

Velkým milníkem byl rok 1979 a výstavba výrobního závodu v Tedžonu. Zásluhou této investice došlo k postupné globalizaci a rozšíření pneumatik Hankook do celého světa. Už o rok později byly pneumatiky Hankook k dostání na americkém i evropském trhu.

Roku 1991 uzavírá Hankook strategické partnerství se značkou Volkswagen. Následně vzniká několik významných technických center v USA, v Německu a Číně.

V roce 2004 byl představen nový firemní slogan “Driving Emotion”, volně by se dal volně přeložit jako “zážitek z jízdy”. V roce 2006 otevřel Hankook první výrobní závod v Maďarsku a navázal partnerství s dalším předním výrobcem automobilů Audi.

Momentálně je Hankook jedním z leaderů na trhu s pneumatikami a nadále svou výrobu rozšiřuje po celém světě. U řidičů boduje především vysokou kvalitou a nikterak přemrštěnou cenou.

Hankook je úzce propojený se sportem

Sponzoring závodů a závodních týmů je pro Hankook jednou ze strategických možností, jak předat povědomí o značce široké veřejnosti.

Součástí firemní kultury Hankook je však i sponzoring dalších sportovních disciplín. Je dlouholetým partnerem španělského fotbalového klubu Real Madrid, Evropské fotbalové ligy i baseballové MLB. To napomáhá k popularizaci značky po celém světě.

K135 Ventus Prime 4: Spolehlivé letní pneu s výbornou životností

Letní pneu Hankook K135 Ventus Prime 4 v průměru 16 až 20 palců jsou oblíbené pro nízkou hlučnost a efektivní brzdění. Prodávají se především v oblíbených rozměrech 205/55 R16, 225/45 R17 a 235/45 R18.

Hankook Ventus Prime 4

Mezi další benefity tohoto dezénu patří také vysoký kilometrový nájezd a nízký valivý odpor. Nová dezénová směs HSSC pak přináší až dvojnásobnou výdrž oproti běžným pneumatikám.

Výdrž pneu podporuje i bezkloubový krycí pás pro ideální tuhost dezénu. Nová technologie Low Noise pak pomocí rýhování na stěnách drážek a dalších tlumících prvků minimalizuje hluk způsobený odvalováním pneumatik.

K435 Kinergy ECO 2: Myslete ekologicky

Hankook Kinergy K435 ECO2 jsou letní pneumatiky pro menší vozy a auta střední třídy. Mezi jejich hlavní přednosti těchto patří nízký valivý odpor a s ním spojená úspora paliva.

Určitě vás potěší také výborný záběr na suché i mokré vozovce a nízký valivý odpor. Mnoho variant pro disky od 13 do 17 palců znamený pokrytí velkého množství vozůnapříč kategoriemi. Oblíbené varianty jsou hlavně 185/60 R14, 195/65 R15 a 205/55 R16.

Bezešvý nylonový nárazník pak zajistí ideální tuhost běhounu. Další výhodou těchto letních pneu jsou její tuhé a odolné bočnice. Tvrdé jádro patky zlepšuje ovladatelnost vozu a odezvu řízení.

Hankook W452 Winter i*cept RS2: Oblíbené zimní pneu

Pneu Hankook Winter i*cept RS2 W452 jsou zimní pneumatiky střední třídy, které vyniknou vysokou úrovní bezpečnosti na mokré i zmrzlé vozovce.

Hankook Winter W452

Mezi další benefity patří skvělý záběr na suchém i mokrém povrchu a vysoký kilometrový nájezd. Pneumatiky jsou k dostání pro disky od 13 do 17 palců. Nejprodávanější varianty jsou 195/65 R15, 205/55 R16 a 225/45 R17.

Směrový dezén se zahryzne do sněhu a garantuje tak optimální trakci. Ve srovnání s předchůdci pneumatiky Hankook Winter i*cept RS2 W452 nabízí větší délku a plochu drážek. To garantuje lepší přilnavost na sněhu a optimalizuje styčnou plochu.

Winter i*cept evo3 W330: Výkonné zimní pneu

Pneumatiky Hankook Winter i*cept evo3 W330 jsou kvalitní zimní pneumatiky pro výkonné vozy, které si poradí na zmrzlé vozovce i sněhové břečce. Díky rozměrům pro disky od 17 do 22 palců je obujete na vozy vyšší střední třídy i nejvýkonnější osobní automobily. Oblíbené verze jsou např. 225/60 R17, 235/45 R18 a 245/45 R19.

Směs s vysokým obsahem siliky zajistí pneumatice vynikající výkony na mokru a přírodní příměsi zajistí pružnost gumy ve velkém teplotním rozsahu. Ocelové nárazníky zvyšují tuhost běhounu a udržují tak stabilitu v přímém směru ve vysoké rychlosti.

Winter i*cept LV RW12: Bezpečná přeprava nákladu v zimě

Hankook Winter i*cept LV RW12 jsou dodávkové zimní pneumatiky, jejichž hlavní předností je bezpečnost na mokré i namrzlé vozovce. Mezi další výhody těchto užitkových pneumatik patří také skvělý záběr na sněhu.

Hankook RW12 Winter

Pokud se bez dodávek váš business neobejde, nedělejte kompromisy a sáhněte právě po těchto dodávkových pneu Hankook. Díky mnoha variantám pro disky v průměru 13 až 17 palců tyto pneu obujete téměř na všechny dodávky. Oblíbené velikosti jsou především 195/70 R15C, 205/75 R16C a 225/70 R15C.

Kde pořídit pneu Hankook?

Pneumatiky Hankook pro osobní vozidla různých kategorií, ale také dodávkové pneu Hankook najdete u většiny renomovaných pneuservisů, některých autoservisů a dalších prodejců pneumatik. Nebo je objednejte třeba hned z pohodlí domova. Navštivte ověřený e-shop s pneumatikami Pneuboss.cz.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.