Piercing do ucha nebo jazyka: Jaké jsou výhody a rizika?

Piercing nejvíce láká především mladé lidi v období experimentů, tento druh šperku si oblíbilo ale i mnoho dospělých. Náušnici v nějaké části těla zkrátka buď milujete, anebo se vám vůbec nelíbí.

Zdroj foto: Yasemin G / Shutterstock.com
Zdroj foto: Yasemin G / Shutterstock.com

Jaké druhy piercingů existují, jaká rizika jsou s nimi spojená a proč se nehodí ke každému? Zjistěte všechny důležité informace!

Piercing jazyka

Mnoho mladých žen volí piercing jazyka jako jeden z těch nejlepších šperků pro obohacení samotného vzhledu. Piercing jazyka totiž může působit tajemně, sexy a s nádechem erotiky, což zvyšuje oblíbenost u potenciálních partnerů. Navíc se o ženách s piercingem v jazyku říkají zajímavé věci, které zkrátka každého muže lákají. Každý by chtěl zkusit se líbat se ženou s piercingem v jazyku.

Piercing jazyka má jednu velkou výhodu – pokud nechcete, nikdo o něm nebude vědět. Na rozdíl od piercingu v obočí nebo nosu ho totiž snadno skryjete.

Nevýhodou tohoto zajímavého šperku je poměrně velká bolest při samotné aplikaci. Po propíchnutí jazyka čekejte také několik dní otok a bolest, kterou doprovází „šlapání si na jazyk“ a problémy se žvýkáním stravy. Než se rána zacelí, je nutné dodržovat abstinenci alkoholu i kouření a samozřejmě nadměrnou hygienu.

Oblíbený piercing pro ženy

Pokud existuje piercing, který si nechávají píchnout především ženy a mladé dívky, pak je to ten v pupíku. Ozdoba břicha působí velmi žensky, půvabně a také svůdně. Umisťuje se na horní okraj pupíku, náušnice má zahnutý tvar do banánu – a na výběr máte z mnoha typů. Vůbec nejoblíbenější jsou piercingy s kamínky nebo visícími aplikacemi.

Piercing v uchu je velmi moderní

Poslední roky se do módy opět vrací piercing ucha. Jedna dírka v uchu pro klasickou náušnici totiž nemusí leckteré ženě stačit. Další náušnice na uchu působí velmi decentně až elegantně, zvlášť když vyberete vhodný piercing. Do ucha si můžete nechat píchnout piercing na nejrůznější místa, nejčastější volbou je však část hned nad první dírkou. Můžete však zvolit i piercing v horní části ucha.

Zdroj foto: Pavel L Photo and Video / Shutterstock.com
Zdroj foto: Pavel L Photo and Video / Shutterstock.com

Starost o ránu

Čerstvý piercing v uchu s sebou nese také mnoho práce a možných rizik. První týden můžete cítit svědění nebo malé bolesti, objeví se také zarudnutí. Proto je nutné okolí rány často čistit, aby se do něj nedostala infekce. Stačí použít klasický vatový tampon jednou za den a vyčistit vpich dezinfekcí a vodou. Nezapomeňte náušnicí trochu zahýbat, aby se dezinfekce dostala i do míst, kde se zrovna ucha piercing dotýká. Pro rychlé a snadné hojení můžete použít také roztok tvořený z vody a mořské soli.

Aby rána zbytečně nemokvala, je nutné po každém mytí ji řádně vysušit. Vyhněte se v době hojení rány chlorovaným bazénům, sauně a soláriím. Zcela zahojený bude piercing za měsíc až dva, u piercingu do chrupavky může trvat rekonvalescence o něco déle. Pokud necítíte žádnou horkost, zarudnutí, svědění či bolest a z ucha nevytéká žádný hnis, můžete ucho považovat za zahojené. V tuto chvíli si můžete vyměnit náušnici za kteroukoliv jinou a užívat si nový módní doplněk.

Piercing do nosu

Existuje mnoho druhů a možností, jak si nechat propíchnout nos. Od decentních a jednoduchých šperků po komplikované a mohutné piercingy si určitě vyberete i vy ten nejlepší pro vás. Pokud cílíte na jemný a ženský vzhled, pak bude nejvhodnějším piercingem jednoduchý malý kamínek na boku jedné nosní dírky.

Jestliže miluje drsnější vzhled a chcete svou image podpořit něčím originálním, pak bude nejlepší volbou septum. Tento neobvyklý šperk je propojením obou nosních dírek středem jedním vpichem. Pro tento druh piercingu se často používá kroužek visící z nosu. Piercing v nosu se poměrně dobře hojí, ačkoliv se jedná o chrupavku.

Vliv tetování na zdraví: škodí, nebo může také pomoci?

Rizika spojená s piercingem

Mezi jisté nevýhody u piercingu v ústech patří narušení tkáně jazyka nebo poškození zubní skloviny kovem náušnice. Existuje ale mnoho dalších nevýhod a rizik, které jsou spojené s nošením různých piercingů:

  1. Kožní problémy – pokud se vám piercing přestane líbit nebo si na něj zkrátka vaše tělo nezvykne, nejspíš vám po vpichu zůstane nevzhledná jizva. Například v obočí nebo na jiné části obličeje pak musíte jizvu krýt make-upem, což je poměrně frustrující.
  2. Infekce – existuje mnoho druhů kožních infekcí, které mohou způsobit velkou bolest, hnisání nebo otoky, díky nimž zjistíte, že vaše tělo nový šperk na těle nesnese.
  3. Zachycení o oblečení – pokud se váš piercing zachytí při svlékání, můžete si způsobit poměrně bolestivé a nepříjemné tržné rány na těle, které spraví pouze lékař a jeho šicí nástroje.

Máte i vy nějaký piercing? A kde?

Zdroj: medium.com

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.