Péče o pleť: 6 nejčastějších mýtů. Které to jsou?

Každodenní péče o pleť je prioritou snad každé ženy. Když se totiž o svou pleť nestaráme, je to na ní okamžitě poznat. Na stavu naší pleti se podílí mnohé faktory.

Zdroj foto: Artmim / Shutterstock.com

Ale o tom, jak bychom se měly o svou pleť starat, pak koluje řada mýtů. Dámy, čemu můžete věřit a co jsou jen pouhé nesmysly? Zde je 6 nejčastějších mýtů, kterým bohužel dost často ženy věří.

To, co jíme, se na stavu pokožky příliš neodráží!

To je ale opravdu nesmysl. To, co jíme, se totiž odráží nejen na tom, jakou máme postavu, zda jsme zdraví, ale i na tom, jak vypadá naše pleť.

  • Stejně tak jde na pleti poznat, zda konzumujeme příliš mnoho alkoholu nebo zda kouříme.
  • Kouření, alkohol, ale i přemíra cukrů se nám okamžitě vryjí do tváře.
  • Objevují se hluboké vrásky, pleť je vybledlá a mdlá, povadlá, pokožka ztrácí pevnost.
  • Mohou se objevovat i stařecké skvrny.

Bojovat se proti tomu dá samozřejmě úpravou jídelníčku, zdravějším životním stylem, a zejména pak pravidelnou detoxikací organismu.

Když nejdeme na slunce, nepotřebujeme opalovací krém!

Drtivá většina lidí používá ochranné přípravky proti slunečnímu záření výhradně jen v létě, a to jen pokud se chystají k vodě, kde budou na přímém slunci. To je ale obrovská chyba! Opalovací krémy a jiné přípravky, třeba i make-up, bychom měli vybírat vždy s UV faktorem nehledě na to, jaké je zrovna roční období.

UV ochrana je pro naši pokožku důležitá i v zimě, zvláště pak na horách, kde svítí i v zimě dost intenzivně slunce. Takže, ať už je venku jakékoliv počasí, než vyjdete ráno z domu, ošetřete svou pleť alespoň ochranným krémem s UV faktorem. Zabráníte tak stárnutí pleti, a hlavně se budete chránit před rakovinou kůže.

Můj krém nefunguje, je potřeba vybrat jiný!

O tom, zda je, nebo není nutné vybírat stále nové krémy, kolují fámy již dlouho. Tvrdí se, že by krémy měly být pravidelně obměňovány, protože s dlouhodobým užíváním ztrácí svou účinnost. To je ale opravdu jen fáma.

  • Pokud máte krém, který vám vyhovuje, neměňte ho, právě naopak.
  • Nejenže může trvat dlouho, než najdete další kvalitní krém, který vám bude vyhovovat, změnu budete činit úplně zbytečně. Příliš změn pokožce také nesvědčí.
  • Také se říká, že jakmile nový krém nezačne ihned účinkovat, je na nic, a musíme začít hledat znovu.
Zdroj foto: Anna Om / Shutterstock.com

Pokud si pořídíte nový krém, výsledky nečekejte ihned, ale až někdy za osm týdnů. Pokožka nereaguje hned a chvíli trvá, než uvidíte výsledky. Horší to je v případě, že se vám objeví po použití krému nežádoucí reakce, vyrážka nebo zarudnutí. To je znamení, že produkt vám vyhovovat nebude a nemusíte čekat ani osm týdnů.

Máš to v genech, ty se bát nemusíš!

Hodně často slýcháme, že stav pokožky je geneticky daný, takže pokud naše maminka měla a má krásnou pokožku, my ji budeme mít taky. I když vaše maminka stárne pomaleji a má opravdu pěknou pleť bez vrásek, neznamená to, že vy to budete mít stejně. Bohužel! Genetika samozřejmě svou roli ve stárnutí pleti také hraje, to hlavní ale už ovlivňujeme sami. Projevy stárnutí pleti se urychlují, nebo naopak zpomalují i podle toho, co jíme a jaký máme životní styl.

Nepatlej to na sebe, ucpeš si póry!

Používáte make-up a slýcháte, jak moc špatně si počínáte? Mnoho lidí má pořád v sobě zafixované, že make-upy jsou těžké a ucpávají nám póry. Dříve tomu tak možná bylo, ale dnes už určitě ne. Dnes se make-upy vyrábějí tak, aby pleť nezatěžovaly, ale naopak ji hydratovaly a chránily. Péče o pleť a make-up jdou opravdu dohromady.

Když máš mastnou pleť, krém nemusíš používat!

I když máte mastnou pleť, neznamená to, že už nemůžete používat žádné krémy, aby se více nemastila. Naopak, mastná pleť potřebuje hydrataci, a tu jí dodají krémy speciálně určené pro mastnou pleť. Krémy vybírejte ideálně s obsahem zinku a vitamínů.

Teď už víte, jak to doopravdy je v ohledu péče o pleť – a mýtům se můžete už jen smát.

Zdroj: sensualite.cz, forbes.com

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.