Opalovací krém třeba používat i na podzim. Chrání naše zdraví po celý rok

Léto, dovolená, moře, hory, prázdniny, ochrana před sluncem. V letních měsících dbáme na naše zdraví hlavně tím, že chráníme pokožku díky opalovacím krémům. Jak funguje opalovací krém?

Pár sa opaľuje na letnej dovolenke na pláži. Zdroj foto: Antonio Guillem / Shutterstock.com
Pár se opaluje na letní dovolené na pláži. Zdroj foto: Antonio Guillem / Shutterstock.com

Jedeme na dovolenou k moři a opalovací krém je to první, co máme v kufru sbalené. Často ale nevíme, že takovéto krémy mohou naši pokožku před sluncem chránit i jinde než u moře. Jsou vhodné pro celoroční používání, a dokonce se fungují i jako elixír mládí.

Jak zatočit s vráskami ze slunce

Sluneční záření poškozuje naši pleť – a časté vystavování slunci i zdravotní problémy. To je všeobecně známo. Ale věděli jste, že takové slunění způsobuje i vrásky, na rozdíl od krásně hnědě opálené pokožky? Po opalování dochází k extrahování vitamínů z kůže, a to právě vede k nechtěným vráskám, hnědým skvrnám a celkovému stárnutí kůže. Proto je dobré tomu alespoň částečně předcházet díky používání vhodných opalovacích krémů a mazáním celého těla.

Používání krémů i mimo léto

Mýty o tom, že k létu patří opalovací krémy, jsou dávno vyvráceny. Nehledě na to, že slunce svítí po celý rok, a je tedy třeba se neustále chránit. Přece když jedeme v zimě na hory, také svou pokožku mažeme opalovacími krémy a chráníme ji nejenom před sluncem, ale i před mrazem.

Stačí i krátkodobý pobyt na slunci a hned jsme vystaveni nějakému riziku. Když pak začne léto a slunce pálí nejvíce, naše pokožka může zažít šok z takové změny – a pak už je pozdě něco zachraňovat. Proto je třeba mazáním se opalovacími krémy tomuto předejít a zajistit jakousi prevenci pro naši pokožku.

Jak často používat opalovací krém

Říká se, že více je méně. V tomto případě takové pravidlo však neplatí. Kdekdo si myslí, že namazat tělo jednou za den stačí a máme vystaráno. Opak je však pravdou. Krém bychom měli nanášet několikrát denně, hlavně na místa, která jsou bezprostředně slunci vystavena. Zapomínat bychom také neměli na obličej, na nějž můžeme použít i silnější vrstvu krému.

Šťastná mladá žena relaxuje a opaluje se na pláži. Zdroj foto: Rido / Shutterstock.com
Šťastná mladá žena relaxuje a opaluje se na pláži. Zdroj foto: Rido / Shutterstock.com

Co způsobuje opalování bez opalovacího krému

Opalování je velmi oblíbený koníček hlavně u dam. Ani si neuvědomujeme to, že opalovat se lze i přes sklo a okno. Měli bychom tedy všichni dbát na řádnou ochranu. Nejenže opalování bez chránění se může způsobovat bolestivé spálení kůže, ale i velmi nebezpečnou rakovinu. A tu opravdu nechceme jen díky nenamazání těla ochranným opalovacím krémem.

Existuje nekonečná řada produktů na opalování i po něm. V každé domácnosti by alespoň jeden takový přípravek rozhodně neměl chybět. Chránit bychom měli nejenom sebe, ale i celou rodinu. Od těch nejmenších, dokonce čerstvě narozených, až po ty nejstarší členy naší domácnosti.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.