Nevíte, jak doladit interiér? Zkuste novou garnýž!

Doladit perfektně interiér domova může být poměrně tvrdým oříškem. Všechno už máte zvládnuté, přesto vám ještě něco chybí. Něco, co by celý vzhled vašeho domu posunulo ještě o kus dál. A co třeba vyměnit garnýž? Ta dokáže pořádně zamávat se vzhledem vašich oken a dotvořit celkovou atmosféru. Pojďte se s námi podívat, jak si ji vybrat!

Nová garnýž změní pohled na vaše okna

Zdroj foto: adisonpk / stock.adobe.com

Na záclony, závěsy a další prvky okolo oken se mnoho lidí zaměřuje s ohromným detailem. Na garnýže už však trochu pozapomíná. To je však ohromná škoda. Stylová garnýž dokáže podtrhnout celkový vzhled vaší domácnosti. Mohou mít překvapivě mnoho podob, barev, tvarů i materiálů.

Kovové garnýže se například skvěle hodí do moderně stavěných bytů, zatímco dřevěné garnýže jsou přímo úžasné do chat, roubenek a dalších rustikálně řešených objektů. Variabilita je v dnešní době opravdu široká a to své si jistě najde úplně každý.

Volba garnýže – na co se zaměřit?

Při výběru garnýže je nutné zaměřit se na několik základních prvků, pomocí kterých dokážete vybrat garnýž přesně dle vašich potřeb. Konkrétně se jedná o:

  • velikost,
  • tvar,
  • materiál,
  • cenu.

Zásadní je samozřejmě velikost. Garnýže si můžete nechat zkrátit na míru přesně dle svých potřeb a rozměrů vašeho okna. Rozmyslete se také, zda vašemu interiéru lépe sedí kulatá či hranatá garnýž. Neopomínejte také výběr vhodného materiálu. Kvalitní garnýže pro váš interiér dnes již seženete jak ze dřeva, tak i kovu nebo PVC. V neposlední řadě zvažte, kolik chcete do garnýže investovat.

Ačkoli se to na první pohled nemusí zdát, výběr garnýže je pro dokonale sladěný interiér klíčový. Právě vhodně zvolená garnýž totiž dokáže s vaším oknem doslova zázraky a vaše domácnost díky ní opravdu prokoukne. Pro větší variabilitu ji klidně můžete měnit co rok a váš domov nikdy nezevšední.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.