Nejlepší tipy, jak si udržet eko přístup i na dovolené

Fanoušci do přírody, životního prostředí a ekologie jistě nechtějí přestávat o dovolené nebo výletu. Dobrou zprávou je, že si můžete své návyky přenést kamkoli. Nemusíte třídit a žít podle pravidel zero waste životního stylu jen doma. Základem je několik prvků, kterým se musíte vždy držet. K základu patří:

  • vhodné ubytování,
  • vlastní nádoby,
  • ekologické cestování,
  • lokální nákupy.

Vyberte si správné ubytování

Ekologické hotely jsou nyní velmi populární. Treehouses apartmány Liptov nabízí jedinečný zážitek. Najdete tam přírodní materiály, koše na tříděný odpad a bydlení je obklopené čistou přírodou. Při výběru ubytování myslete na to, aby používal přírodní materiály a zastával zásady ochrany životního prostředí. Díky tomu budete žít tam, kde sdílí vaše názory.

Zdroj foto: kovop58 / stock.adobe.com

Vlastní láhev

Ubytování je jen prvním krokem. Nejznámější hotel Jasná je skvělou volbou. Nezapomeňte si ale také přibalit vlastní lahve a termohrnky. Díky tomu si je nebudete muset kupovat a ušetříte hodně plastu. Láhve se snadno doplníte na naučných stezkách, v hotelu i v přírodě. Stejně tak si můžete vzít s sebou nějaké krabičky na jídlo nebo jiné předměty, které jste zvyklí používat.

Možnosti cestování na místě

Vyberte si, jak budete cestovat. Jakmile se dostanete do cílové destinace, můžete využívat hromadnou dopravu, jezdit na kole nebo chodit pěšky. Nejen, že ušetříte přírodu, ale také svou peněženku. Cestování ekologickým způsobem je mnohem levnější a také uvidíte mnohem více míst. Budete mít čas si vše prohlédnout a užít si čas s rodinou nebo přáteli.

Podporujte lokální obchody

Podívejte se do místních obchodů a na trhy. Užijete si lépe místní kulturu (v zahraničí) a získáte vše velmi levně. Lokální produkty jsou vždy udržitelnou možností. Hlavně na trhu si snadno nakoupíte ekologicky do vlastních sáčků nebo nádob. Navíc možná nakoupíte levněji než v klasických obchodech, ze kterých byste si přinesli hodně plastových obalů.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.