Na co se zaměřit při výběru snubních prstenů? Nepodceňujte kvalitu materiálu

Když vstupujeme do manželství, součástí slibu bývá také zmínka o tom, že svazek vydrží veškeré nástrahy a partneři spolu stráví zbytek života. Právě na tuto část manželského slibu je dobré myslet při výběru snubních prstenů, a to hned z několika důvodů. Jaké aspekty při výběru snubních prstenů nepodcenit, ale naopak se na ně důkladně zaměřit? Některé z nich vás možná překvapí, jiné pro vás budou samozřejmé.

Zdroj foto: Demiantseva Olha / Shutterstock.com

Při výběru snubních prstenů se zaměřte na kvalitu materiálu

Aby vám snubní prsteny dělaly společnost po celý život, vsaďte na kvalitu. Synonymem kvality, když je řeč o snubních prstenech, je bezesporu zlato. Jak při výběru zjistíte, není zlato jako zlato. Kromě tradičních žlutých kroužků jsou také velmi moderní prsteny z bílého zlata a své místo na výsluní si postupně vydobíjejí také prsteny z růžového zlata, které je jemné a vhodné zejména pro dámy.

Každodenní nošení? Myslete na to při výběru materiálu

Uvědomte si také, že snubní prsteny, zejména pokud je budete nosit každý den, musí být také odolné. Samozřejmě že na některé činnosti si je budete sundávat, aby se vám zbytečně neušpinily, ale i tak by měly být vyrobeny z materiálu, který něco vydrží. Právě velkou odolností se mohou pochlubit zlaté prsteny. Ať už se tedy rozhodnete pro snubní prsteny z bílého zlata, tradičního žlutého či jemného růžového, vydrží opravdu velikou zátěž a stále si udrží svůj perfektní vzhled.

Zdroj foto: AlexLB / Shutterstock.com

Bude se vám prsten líbit také za deset let?

Při výběru snubních prstenů se snažte oprostit od aktuálních trendů. Jak jsme již zmínili v úvodu, stejně tak, jako manželský slib uzavíráte na dobu neurčitou, mějte to na paměti i při vybíraní snubních prstýnků. Abyste si situaci zjednodušili, při výběru se sami sebe zeptejte: Bude se mi tento prsten líbit i za deset let? 

Samozřejmě do budoucna nevidíme a nevíme, jak moc se změníme, ale je rozumné držet se jednoduchosti a věcí, které se vám líbí dlouhodobě než podlehnout moderním trendům.

Čím je výběr širší, tím větší je šance na úspěch

Nebojte se velkého výběru. Čím větší budete mít výběr, tím větší šance, že mezi všemi prsteny najdete ten, který si zamilujete. Snubní prsten je investicí a jeho výběrem strávíte několik desítek minut, protože si svou volbou musíte být jisti. Nebojte se tedy spousty možností, ale naopak je vítejte s otevřenou náručí. Díky tomu si totiž lépe ujasníte, jakou máte o svém snubním prstenu představu a co byste si skutečně přáli.

Zdroj foto: Kovtun Anastasiia / Shutterstock.com

Věnujte pozornost detailům

Při výběru se zaměřte také na detaily. Budete nosit prsten každý den? To pak ozdobný kámen není nejlepším řešením. To stejné platí o tvarech, které mají ostré hrany. Neříkáme tím ale, ať si vyberete ten nejnudnější prsten, pouze ať se rozhodnete pro ten nejpraktičtější. Pokud se totiž stane vaší nedílnou součástí a budete jej sundávat jen v nejnutnějších případech, praktičnost je to, co byste od něj měli požadovat na prvním místě. Díky tomu jej totiž budete moci nosit nasazený na svém prsteníčku téměř nonstop a neustále se z pohledu na něj radovat.

Výběr dokonalých snubních prstenů vyžaduje čas a důkladné promyšlení. Dbejte na jejich kvalitu a odolnost. Zároveň se nenechte pobláznit aktuálními módními trendy, které by se vám po čase zprotivily. Snubní prsten vybírejte s ohledem na váš vkus a zaměstnání. 

Zejména pokud jej opravdu budete nosit každý den, je jeho tvar a případné ostré hrany a ozdobné kameny spíše na obtíž. Na každodenní nošení se mnohem víc vyplatí pořídit takový prsten, který bude praktický, ale zároveň si pohled na něj zamilujete a budete vědět, že ho nebudete chtít již nikdy sundat.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.