Kolagen: jaké má účinky a v čem nám pomáhá

Používají ho snad všichni a nemohou si ho vynachválit. Není to botox, ale kolagen. Tato látka se přirozeně vyskytuje v lidském těle v pokožce, v kloubech, ve vazivových tkáních, v chrupavkách a také v zubech a kostech.  V posledních letech se kolagenové doplňky staly velmi populárními.

A není se čemu divit. Kolagen je hlavní stavební bílkovinou v těle – a jeho přítomnost je naprosto nezbytná pro naše správné fungování.

Kolagen pro lepší pokožku a vlasy

Čím jsme starší, tím méně kolagenu naše tělo produkuje a naše pleť ztrácí svou elasticitu a pevnost. Proto není od věci jej zařadit do svého jídelníčku. Vrásky se vyhladí a pleť bude hydratovaná a pevnější. Ale nejsou to jen vrásky, na které kolagen působí. Při jeho užívání se vám zlepší také akné.

Vlasy, kůže a nehty

Trpíte roztřepenými konečky nebo vám vlasy vypadávají ve větší míře? A co nehty? Jsou slabé a lámavé? I při těchto obtížích pomůže kolagen.

Zdroj foto: Master1305 / Shutterstock.com

Na bolavé klouby a proti infarktu

Trpíte bolestí kloubů? Zařazení kolagenu do jídelníčku vám pomůže a sníží riziko zánětu – a budete tím předcházet možnému úrazu. Vyživuje totiž kloubní chrupavky, díky čemuž jsou silné a odolné.

Pro silné tepny

Kolagen má také pozitivní účinky na srdce a cévy. Je vědecky prokázáno, že konzumace doplňků s obsahem kolagenu snižuje riziko srdečních onemocnění. Dostatečné množství kolagenu v těle totiž působí blahodárně na naše tepny. Ty mají na starost přenos krve do srdce, a pokud dojde k jejich zeslabení a zúžení, hrozí riziko infarktu a mrtvice.

Zdroj foto: Rustle / Shutterstock.com

Prášek a kapsle

Kolagen je v dostání buď v kapslích, nebo v prášku, který se rozpouští ve vodě. Vybrat si tedy můžete formu, která vám více vyhovuje.

Doplňky stravy s obsahem kolagenu je vhodné na jídelníček zařadit kdykoliv. Pokud na sobě pozorujete jeden z výše zmíněných symptomů, kolagenem nic nezkazíte!

Ohodnoťte recept
Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.