Jak funguje botox? Bolí to a kdy jej využít?

Botox se využívá na zkrášlení pleti a kůže. Jak vlastně botox funguje, bude zákrok bolet a kdy byste jej raději neměli využít? Na všechny tyto otázky si odpovíme v článku.

Přestože v minulých dobách byl botox považován za výmysl bohatých žen, v dnešní době je mnohem dostupnější a tím pádem i rozsáhlejší. Rozhodla jste se pro botox i vy?

Botox
Botox. Zdroj foto: wavebreakmedia / Shutterstock.com

Co je botox?

Pro aplikaci botulotoxinu se rozhodují nejen starší ženy s prvními vráskami na čele, ale také mladé ženy pro vyplněnou a krásnou pleť. Co byste ale měly vědět ještě předtím, než se pro botox rozhodnete? Zjistěte veškeré klady i zápory této estetické úpravy.

Aplikace botulotoxinu je rozhodně nejžádanějším zákrokem na všech estetických klinikách.

A není divu. Tato úprava vzhledu přináší skutečně velké výsledky, s nimiž vypadá obličej více symetricky, svěže a mladě, kůže je vypnutá a bez vrásek. Než se ale pro tento zákrok rozhodnete, zvažte také veškerá rizika a rozhodně si zjistěte všechny informace z vámi vybrané estetické kliniky.

Látka botolutoxin

Co je vlastně všemi známý botox za látku? Botulotoxin, známý také pod názvem botulin nebo zkráceně botox je uměle vytvořená látka s přírodními prvky. V estetické medicíně se nejčastěji využívá pro vyplnění vrásek vzniklých z běžné mimiky.

Na jaké části těla lze aplikovat botox?

Takové vrásky se prohlubují zejména na těchto obličejových částech:

  • u kořene nosu,
  • mezi obočím,
  • v okolí očí,
  • na čele,
  • v dolní části krku.

Jak botox působí?

Botox vyplňuje veškeré prohlubně na kůži, proto si poměrně snadno poradí také s celulitidou a pomerančovou kůží. Při správné aplikaci dokáže zvednout zvadlé koutky úst, dokonce i vyplnit správnou linii vašeho úsměvu a skrýt tak odhalující dásně při smíchu.

Pro takové zákroky je však nezbytné vybrat skutečného odborníka z dobré estetické kliniky, který zná přesný a bezpečný postup aplikace.

Při špatném výběru odborníka může dojít k chybné aplikaci, a dokonce také k porušení obličejové mimiky.

Uvolnění svalů po botoxe

Nevzhledné vrásky se tvoří zejména kvůli napjatému obličejovému svalu, který je pro odstranění vrásek potřeba uvolnit. Při aplikaci malé dávky botulotoxinu přímo do svalu se přeruší přenos nervů a sval se uvolní. Díky tomu se vráska postupem času vyhladí.

Pokud se chcete vrásek skutečně zbavit, je nutné jednat rychle. V případě vrásek, které jsou již dávno prohloubené, se může jednat o vrásky nevratné, s nimiž si ani botox neporadí. Naopak dobře si poradí s takovými, které se teprve tvoří. Proto je nutné nezanedbat ten pravý čas. Dobře se zbavíte vrásek, které se tvoří jen v případě použití mimiky a po uvolnění zase zmizí.

Každému se tvoří vrásky v jiném věku. Zatímco někteří se jimi trápí již kolem 30 let, jiným se začnou tvořit až kolem čtyřicítky. Za tvorbou stojí zejména genetika – vzhled vašich rodičů vám hodně napoví.

Je botox bolestivý?

Aplikace botulotoxinu není extrémně bolestivá, úplně bez bolesti však také není. Pokud ale nemáte panický strach z jehel nebo bolesti, zákrok bez problému zvládnete.

Připravte se na aplikaci botulotoxinu malou injekční jehlou, která píchne. V běžné praxi se na estetických klinikách nepoužívá žádný krém pro znecitlivění. Po zákroku se nemusíte obávat podlitin ani modřin.

Neočekávejte však pozitivní výsledky hned druhý den po zákroku. První výsledky se totiž objevují po asi třech dnech. Po prvním týdnu uvidíte krásnou pleť bez vrásek. Pokud takový úspěch nenastoupí do týdne, bude nejspíš třeba druhá dávka botoxu.

Pro koho není botox určený?

Aplikace botulotoxinu není vhodná pro lidi, kteří trpí záněty kůže, ekzémem nebo hnisavým akné. Zejména v případě, kdy se zmíněné formy zánětů objevují na místě vpichu, může dojít k prohloubení zánětu a větším kožním problémům.

Po zákroku můžete dál pokračovat v běžných činnostech, na něž jste zvyklí.

  • Vyvarujte se však předklánění v prvních hodinách po aplikaci.
  • Noc po aplikaci je také nutné spát s podloženou hlavou, rovná poloha nebo mírný záklon by mohl přesunout aplikovanou látku do jiné části obličeje.

Všechna doporučení vám však sdělí vás dermatolog nebo odborník, který bude botulotoxin aplikovat.

Jdete do toho?

Zdroj: hmedicalnewstoday.com

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.