Jak správně vybrat kávovar? Záleží na vašem oblíbeném druhu kávy

Rozhodli jste se, že do domácnosti pořídíte nový kávovar? Pokud je káva vaším oblíbeným horkým nápojem a ve vašem domově se vaří každou chvíli, pak se vyplatí investovat do kvalitního přístroje, který vytvoří ten nejchutnější nápoj pro vaše chvilky klidu.

Zdroj foto: mama_mia / Shutterstock.com

Existuje mnoho druhů kávovarů

Díky tomu, že je káva velmi oblíbeným nápojem ve všech domácnostech i firmách, existuje na trhu mnoho druhů. Je důležité se hned na začátku výběru rozhodnout, zda je pro vás vhodnější kávovar pákový, automatický, kapslový či překapávač. Každý druh totiž vytvoří trochu jiný druh kávy a jeho chuť je odlišná.

Kapslový kávovar je moderní variantou jednoduché přípravy

Jestliže si potrpíte na jednoduchou a rychlou přípravu, pak je pro vás nejvhodnější možností kapslový kávovar. Pomocí stlačení kapsle a horké vody vytvoříte přesně takovou kávu, na kterou máte právě chuť. Existuje mnoho druhů kapslí, od klasického espressa po ochucené latté.

Zdroj obrázku: Larina Marina / Shutterstock.com

Automatický kávovar

Automatické kávovary jsou vhodné do domácností a kanceláří, kde se denně vypije větší množství kávy. Tento stroj si sám namele čerstvou kávu, stlačí ji a připraví kávu podle vašeho gusta. Při specifikacích a výběru automatického kávovaru dbejte na to, aby měl přístroj možnost volby síly kávy, velikosti šálku i trysku pro napěnění mléka.

Pákové kávovary pro skutečné profíky

Pokud si potrpíte na opravdu kvalitní kávu a samotná příprava je pro vás rituálem, pak je nejvhodnější volbou pákový kávovar. V něm si totiž namelete i připravíte kávu sami, a tak si můžete pohrát se silou kávy i výslednou chutí.

Pro dlouhé snídaně zvolte překapávač

Při výběru kávovaru pro přípravu filtrované kávy se můžete rozhodnout pro běžně známé:

  1. french press,
  2. moka konvička,
  3. klasický překapávací kávovar.

Výhodou je i nižší pořizovací cena, tyto druhy kávovarů můžete pořídit kolem 5 000 korun. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv druh kávovaru, určitě vám nový přístroj bude dělat radost každé ráno při snídani i ve chvíli pohody při pauzách na home office.

TIP na článek: Ledová káva na 5 způsobů

TIP: Proč a jak odvápnit kávovar? Zlepší chuť kávy

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.