Japonská vrba: jak ji zasadit a pěstovat?

Chcete si nějak oživit svou zahradu na první pohled? Japonská vrba je k tomuto účelu tou nejlepší volbou. Můžete ji vysadit nejenom do zahrady, ale také před dům či do živého plotu.

Je vysoce dekorativní pro její pestrobarevné listy, ale hlavně je docela nenáročná na pěstování, což jistě potěší mnoho zahrádkářů.

Zdroj foto: Krzysztof Slusarczyk / Shutterstock.com

Kde sehnat a kdy sadit japonskou vrbu?

Určitě byste si měli tento keřík pořídit v dobrém zahradnictví, nebo specializovaných marketech. Tak budete mít jistotu, že jste si domů dovezli zdravý exemplář. Také se můžete poradit s odborným personálem, který vám dá základní rady. Sázení japonské vrby je také v podstatě na vás, nicméně nedoporučuje se ji sázet v horkých dnech – nejlépe uděláte, když ji vysadíte koncem léta. Chytne se velice rychle, stačí, když si vyberete silnější kousek a pěkně se ujme. Nejčastěji ji koupíte přímo naroubovanou na kmínku.

Pěstování japonské vrby

Japonská vrba je na pěstování opravdu nenáročná, stačí jí vyhrabat dostatečně hlubokou jámu, do níž zasadíme zakoupený keřík. Je potřeba ji vystavit dostatečnému slunečnímu záření, ale také dodávat dostatek vody. Je skvělé, že tato vrba dokáže jednoduše přežít v našich podmínkám, jelikož zvládne i teploty 30 stupňů pod nulou.

Zdroj foto: Alexander Denisenko / Shutterstock.com

Řezání japonské vrby

Každý rok je potřeba vrbu minimálně dvakrát řezat, nejlépe třikrát – a to hlavně v době, než začne rostlina rašit. Do doby, než se vaše vrba zahustí, je třeba ji často ostřihávat. V prvním roce můžete nechat větve dlouhé jen 10 centimetrů nad roubováním, aby vzniklo maximálně 5 otoček. Každý následující řez můžete ponechat dalších 10 centimetrů – a udržujte korunku v takové délce, jaká se vám líbí.

Ozvláštněte svou zahradu o krásný keřík, který potěší každé oko.

TIP: Znáte japonskou třešeň sakura? Přečtěte si více o tomhle okrasném stromu.
Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.