Investování jako nový standard. Poradíme, kam efektivně uložit peníze

I u nás si stále více lidí uvědomuje, že volné finanční prostředky by jim neměly bez užitku ležet na běžném účtu, kde ztrácí svoji hodnotu. V dnešní době se tak děje navíc opravdu velkou rychlostí, neboť inflace je nejvyšší za posledních mnoho let. Cestou ven z této situace je investování, jehož prostřednictvím lze peníze před ztrátou hodnoty uchránit.

Do čeho investovat?

Každý investor si nejprve pokládá tu nejdůležitější otázku: kam uložit peníze, aby se zhodnocovaly? Možností je opravdu hodně a každý si může vybrat tu z nich, která nejlépe odpovídá jak jeho možnostem, tak jeho povaze a investorskému duchu. Někdo dá přednost investici do kryptoměn, která nabízí velké zhodnocení, ale stejně tak je s ní spojena větší míra rizika. Jiný investor raději zvolí konzervativnější investici v podobě uměleckých děl nebo třeba stabilních měn. Vhodnou investici si může zvolit každý.

Zdroj foto: LookerStudio / Shutterstock.com

P2P a P2B investování

Ne každý disponuje takovým množstvím prostředků, za které si může pořídit ty investiční produkty, které si představuje. Mnozí investoři se proto sdružují do nejrůznějších skupin a fondů, které jim umožňují realizovat větší investice.

V posledních letech získávají velkou popularitu investiční nástroje a platformy umožňující investorům podílet se na poskytování úvěru jak jednotlivcům (P2P, tj. peer-to-peer), anebo firmám (P2B, tj. peer-to-business). Model P2B využívá např. investiční crowdfunding finGOOD.

Investoři poskytují v rámci crowdfundingových kampaní úvěry malým a středním firmám. Skrze tuto platformu jsou prostředky poskytovány firmám se sídlem v České republice a s důvěryhodnou historií. Investice přináší investorům zhodnocení až 10 procent ročně s nízkou mírou rizika.

Zdroj foto: Freedomz / Shutterstock.com

Zodpovědné investování by mělo být nedílnou součástí starosti o osobní finance a vyplatí se mu věnovat maximální pozornost.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.