Introvert: Tohle jsou věci, které jsou pro vás charakteristické

Lidi obvykle dělíme na dvě skupiny, na extroverty, a na introverty. Mezi těmito skupinami je velký rozdíl. Myslíte, že jste spíše introvert? Není se za co stydět, tyhle ty věci jsou pro vás typické.

Zdroj foto: Dmitry Demidovich / Shutterstock.com
Zdroj foto: Dmitry Demidovich / Shutterstock.com

Kdo vlastně jste?

  1. Extroverti jsou lidé, kteří vyhledávají společnost ostatních, rádi chodí na večírky a potřebují mít neustálý kontakt s okolním světem, chtějí se bavit a povídat si.
  2. Introverti se naopak nejraději uzavírají doma, mají tak trošku svůj svět a nemají potřebu si neustále povídat s lidmi v okolí, takovým bezduchým hovorům se sousedy se vyhýbají, a když už promluví, stojí to za to.

I když jsme zvyklí o lidech tvrdit, že jsou buďto introverti nebo extroverti, podle odborníků to není zcela přesné. Všichni máme totiž sklony k tomu být vlastně obojí, i když u někoho převažuje spíše extrovertní chování, a u někoho naopak to introvertní.

Je také krásné, že jsme všichni tak trošku rozdílní. Podle toho, jakou ale máme povahu, si k sobě také vybíráme přátele nebo partnery. Každý z nás si pak uvědomuje, co mu vlastně dělá radost, v jakém prostředí je nám nejlépe, a podle toho se tak nějak přirozeně chováme.

Pečlivost a svět kolem introvertů

Introverti působí uzavřeně a na okolí působí až odměřeně, mají totiž svůj vlastní svět, do něhož se rádi uchylují. Jsou ale neskutečně pečliví a cokoliv, co dělají, dělají na více než sto procent. Jsou to tak skvělí zaměstnanci, protože se dokážou své práci věnovat opravdu na maximum. Nejraději ale pracují samostatně, blízké jsou jim věci okolo techniky a počítačů, velký kolektiv v práci je naopak nenaplňuje, raději se straní.

To jde poznat i ve společnosti. Jakmile se dostane introvert do větší skupiny lidí, může se zdát roztěkaný a hledá únikový východ. To však neznamená, že introverti nemají přátele nebo nevyhledávají žádnou komunikaci. Jsou také dobrými studenty, skvěle jim jdou například cizí jazyky, do studia se totiž umí ponořit.

Zdroj foto: fizkes / Shutterstock.com

Introvert a přátelství

Introverti obvykle nemají příliš mnoho přátel, vybírají si totiž, s kým se budou stýkat. Potřebují kolem sebe lidi, se nimiž se mohou pobavit na úrovni, a je to dáno i tím, že řeší nejraději všechny problémy do hloubky. Pokud se vám podaří s introvertem mluvit, zjistíte, že tito lidé nad vším přemýšlejí více než ostatní, umí problémy rozebírat a také si zjišťují o všem co nejvíce podrobností.

Také jsou ale dobrými posluchači, umí si vyslechnout názor druhého, a rozhodně si vždycky promyslí svou odpověď i názor na danou věc. Nikdy ale opravdu nikdy neuvidíte introverta, který by jednal zkratkovitě a neměl své jednání předem promyšlené.

Co je introvertům opravdu nepříjemné?

Máte rádi noční život, rádi si zajdete do klubu na panáka a tančíte v opojení na diskotéce třeba do rána? Pak rozhodně nejste introvertem. Takhle se totiž baví extroverti, naopak introvertům je noční život nepříjemný, nemusí tyhle klubové zábavy. Svůj volný čas věnují spíše koníčkům, čtení knih nebo se vydávají na dlouhé procházky do přírody.

I sport mají rádi, ale nevyhledávají kolektivní sporty, to si raději zajdou sami zaběhat do lesa. Při běhu se navíc introvertům nejen pročistí hlava, také mohou přijít na spoustu nových nápadů. Sami se svými myšlenkami jsou zkrátka introverti úplně nejraději.

Pokud máte pocit, že svět kolem nás pro vás není a raději se uchylujete do svého světa, máte ho ve své hlavě nebo hledáte jiné světy například prostřednictvím příběhů z knížek, jste spíše introvertní povahy. A není na tom nic špatného.

Svět totiž potřebuje jak introverty, tak i extroverty.

Zdroj: verywellmind.com

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.