Přinášíme vám 5 způsobů, jak se efektivně a jednoduše naučit cizí jazyk

Také patříte mezi lidi, kteří jsou věčnými studenty v učení nového cizího jazyka, a přesto se kýžené výsledky stále nedostavují? Nezoufejte. Nejste v tom sami. Tento problém má velká většina lidí. Proto si přečtěte pár následujících rad, jak se začít učit jazyk efektivně, abyste nebyli věční začátečníci. Chce to jen trochu píle a trpělivosti.

Zdroj foto: Lonely Walker / Shutterstock.com

Investujte do vzdělání

Učit se jazyk doma svépomocí není pro všechny úplně ta pravá volba. Často můžete mít problém určit si hodinu a opravdu se v této době věnovat pouze zvolenému jazyku. Investujte raději peníze a zaplaťte si jazykový kurz (např. online kurz angličtiny). Zde se budete plně věnovat jen učení a nebude nic odvádět vaši pozornost. Výuka probíhá v pravidelných cyklech, ale můžete si domluvit i individuální kurz, kde se lektor bude věnovat pouze vám a výuku upraví podle vašich potřeb a zkušeností.

Seznamujte se s cizinci přes sociální sítě

Nejlépe, jak se můžete naučit cizí jazyk, je bavit se přímo s rodilým mluvčím, který neumí česky. V ten moment vás to donutí zapojit všechny mozkové buňky a opravdu využít své doposud nabité znalosti. Ideální prostředí ke komunikaci s cizinci jsou sociální sítě, kde lidé komunikují o různých tématech. Nebojte se zapojit do debaty. Určitě vám odpustí pár špatně napsaných frází, v lepším případě vás i opraví. Takto se jazyk naučíte během chvíle.

Televize jako skvělý pomocník na cizí jazyk

Učit jazyk se můžete i formou zábavy u sledování filmů. Ze začátku to můžete zkusit s něčím jednodušším, jako je například pohádka Prasátko Peppa. Pusťte si ji v angličtině s doprovodnými českými titulky, nebo naopak. V této pohádce jsou velmi jednoduché fráze a naučíte se s ní naprosté základy. Pokud už nějakou znalost máte, koukejte na své oblíbené filmy či sitcomy. Možná z toho ze začátku nebudete mít takový prožitek, ale uvidíte, že časem se takto vaše angličtina bude opravdu zlepšovat.

Učebnice pro samouky

Skvělým pomocníkem jsou také učebnice pro samouky. S takovou knihou vypilujete především své gramatické dovednosti. Provede vás od úplných základů až ke složitějšímu skloňování. Tuto knihu byste měli mít vždy po ruce, protože se kdykoli můžete setkat s něčím, čemu nebudete přesně rozumět, a pak jen stačí nahlédnout do chytré knihy a máte vystaráno. Není to žádná drahá investice, jako například do jazykového kurzu.

Zdroj foto: NosorogUA / Shutterstock.com

Čtenáři, kupujte si knihy v cizím jazyce

Příležitost učit se cizí jazyk se dá najít kdykoliv a kdekoliv. Třeba i na dece u vody nebo ve vlaku. Stačí si s sebou přibalit dobrou knihu a o zábavu je postaráno. A když bude vaše kniha ještě v cizím jazyce, sfouknete dvě věci najednou, protože se budete krom zábavy ještě i učit. Pokud nejste příznivci knih, klidně si kupte cizojazyčný časopis. V dnešní době se dá na trhu sehnat prakticky cokoliv, jen se připravte na to, že ceny u tohoto zboží budou trochu výš.

Základem úspěchu je však hlavně sebekázeň, a abyste to někam dotáhli, musíte to opravdu chtít.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.