TOP 5 historických seriálů, které musíte vidět

Historické seriály si získávají stále větší oblibu. Zaujmou hlavně seriály, které jsou podle skutečné události. Podívejte se, kterých 5 historických seriálů je nejpopulárnějších.

Proč sledovat historické seriály?

Mezi důvody, proč jsou tak populární, jistě patří filmové triky. V digitální době je možné natočit v podstatě cokoliv, napínavý a dobrodružný děj historických seriálů tak dostává i zajímavou kulisu. Druhým důvodem obliby historických seriálů je i nový, neotřelý pohled na dějiny a jejich výklad. V každém případě je z čeho vybírat. Které historické seriály zaujaly nejvíc?

Černobyl

Jak již napovídá název, tento seriál se věnuje době nepříliš vzdálené – jaderné katastrofě, která se stala v minulém století v oblasti dnešní Ukrajiny. A víte kdy přesně vybuchl Čerenobyl? Odpověď je 26. dubna 1986. Nejedná se o jednodílný film Černobyl. Jedná se o pětidílnou minisérii televizní společnosti HBO, která popisuje samotný příběh výbuchu černobylské jaderné elektrárny, ale také události před katastrofou a následky, které provázely nejen obyvatele nedaleké Pripjati. Podívat se můžete i do všedního života pripjaťských obyvatel a na životní situace, jež jaderná katastrofa ovlivnila. Seriál se věnuje také vyobrazení tehdejší politické situace a postoj vlády v tehdejší SSSR k celé katastrofě. Dnes si už můžete seriál Černobyl zhlédnout online přímo na HBO nebo přes jinou webovou stránku, která nabízí filmy a seriály ke zhlédnutí.

Bratrstvo neohrožených

Desetidílná minisérie (opět z produkce HBO) vypráví o osudech amerických vojáků z elitní výsadkové divize. Příběh se odehrává za 2. světové války, a to konkrétně v letech 1942 až 1945. Děj začíná ve výcvikovém táboře, kde dochází k prvním úspěchům a vzniku přátelství mezi jednotlivými vojáky. Seriál vás dál provede vyloděním v Normandii během Dne “D, boji na Rýnu při konci války a dobytí Orlího hnízda. V seriálu jsou krásně vyobrazeny přátelské vztahy vojínů, boj o holý život, odvaha, ale také zrada. 

Vojna
Zdroj foto: Everett Collection / Shutterstock.com

Koruna

Historický seriál z produkce Netflixu má  zatím 4 série po 10 dílech, v plánu je natočení dalších dvou sérií. Jde to životopisný seriál o britské královně Alžbětě II. – popisuje nejen osobní události v jejím životě a v životech jejich blízkých, ale také poukazuje na královnina politická rozhodnutí a její samotnou vládu. Někdy se ale tyto dvě linie nepříjemně protínají a její rozhodnutí mohou přinášet nepříjemné následky, a to nejen pro ni samotnou. Seriál Koruna začíná seznámením Alžběty II. s princem Philipem a její následné nastoupení na trůn jakožto pětadvacetileté mladé dámy. Zájem o tento historický seriál umocňuje fakt, že pojednává o lidech (v mnoha případech) dosud žijících a o osudech nejvyšší smetánky.

Vikingové

Jak již opět napovídá název seriálu, tento seriál nás naopak zavede do doby dávno minulé, do období Vikingů. Pojednává o životě Ragnara Lothbroka a jeho rodiny. Ragnar se považuje za potomka boha válečníků velkého Odina. Nelíbí se mu vláda Jarla Haraldsona a sám díky své důmyslnosti a chytrosti dokáže Jarla přelstít. Dokáže se svým přítelem vymyslet a sestrojit nové typy lodí, kterými podnikají mořeplavby do západní země, zde poznají nové obyvatelstvo a jejich zvyky. Seriál vypráví nejen o Ragnarově životě, ale také o životě a vlivu jeho potomků.

Vikingové
Vikingové. Zdroj foto: Nejron Photo / Shutterstock.com

Dobrodružství kriminalistiky

Zajímavý historicko detektivní seriál pochází z československé produkce a byl natočen už před několika desítkami let. Seriál vznikl ve spojení tehdejšího Československa, Západního Německa a Francie a věnuje se především historii kriminalistiky. V každém díle se seznámíte s příběhem na reálném základě, s autentickými postavami, ovšem kauzy jsou někdy trochu poupraveny. Případy se odehrávají v různých časových obdobích a v různých zemích, v každém dílu můžete pozorovat vývoj různých odvětví a specializací kriminalistiky.

Pokud máte chuť teď raději na zábavu, humor a vtip podívejte se na naše tipy na Top 5 nejpopulárnějších komediálních seriálů.

Zdroj: imdb.com

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.