Top 5 nejpopulárnějších komediálních seriálů

Máte rádi komediální seriály? Vybrali jsme pro vás top 5 nejpopulárnějších komediálních seriálů, které si můžete prohlédnout v televizi nebo na internetu. Pojďme se na ně podívat.

Sitcomy už řadu let ovládají obrazovky a baví generace televizních diváků. Není dnes v TV programu žádný zajímavý seriál či film? Vyzkoušejte nové komediální seriály. My jsme hledali pro vás ty nejpopulárnější z nich.

Zdroj foto: Stock-Asso / Shutterstock.com
Zdroj foto: Stock-Asso / Shutterstock.com

Top 5 komediálních seriálů

Nejpopulárnější komediální seriály jsme nehledali podle žebříčků televizních stanicí, kde se vysílají, ani podle prodejnosti mediálních nosičů. Vybírali jsme podle Česko Slovenské Filmové databáze (ČSFD), kde seriály všech dob hodnotí přímo diváci. Kterých pět komediálních seriálů hodnotí diváci nejvíc?

Červený trpaslík

Na 5. místě žebříčku nejoblíbenějších komediálních seriálů se umístil britský kultovní seriál Červený trpaslík z r. 1988. Skvělý britský humor, směsice sci-fi s komediálními prvky a skupina hlavních hrdinů, které nevymyslíš. Tento seriál buď milujete, nebo nechápete. Ale když mu dáte šanci, bude vás bavit, i když se na něj budete dívat po desáté. Popularitu seriálu u nás posiluje i výborný český dabing, který zrovna u sitcomu není pravidlem.

Jak jsem poznal vaši matku

Asi padesátiletý hlavní hrdina Ted vypráví svým dospívajícím dětem, co všechno se v jeho životě přihodilo, než poznal jejich matku. Vypráví o svém mládí v New Yorku, o svých přátelích, s nimiž v té době trávil čas a o všech těch komických a trapných situacích, do nichž se dostával.

Seriál, který fanoušci vytáhli na 4. místo,  je plný situačního humoru a díky pětici hlavních hrdinů vás napadne, že jde o celkem zdařilou variaci jiného známého sitcomu o přátelství ve velkoměstě.

Přátelé

Sázka na přátelství šesti lidí, kteří tvoří svůj vlastní mikrosvět uprostřed New Yorku a zažívají spolu spoustu humorných i dojemných situací, byla velmi úspěšná. Tři ženy a tři muži – Rachel, Monica, Phoebe, Joey, Chandler a Ross – ovlivňují navzájem své životy a je téměř nemožné si představit, že jednou dospějí a rozloučí se. Zatím prožívají krásné období života, kdy je všechno možné, protože jste mladí a máte přátele.

Seriál Přátelé si udržuje popularitu už téměř 30 let a jistě ještě nějaký ten rok bude. Podle českých a slovenských fanoušků si stále zaslouží 3. příčku na žebříčku popularity komediálních seriálů.

Teorie velkého třesku

Je opravdu obtížné uvěřit, že 2. nejoblíbenější seriál v našich zemích je o hyperinteligentních mladých fyzicích, kteří jsou ovšem pro praktický život v podstatě nepoužitelní. Po školních královnách a lamačích dívčích srdcí se najednou jako hlavní postavy objeví čtyři outsideři, kteří byli ve škole terčem šikany. Dnes jsou z nich, i přes své mládí, významní vědci a objevují život ve světě těch vyvolených. Nejlépe je jim ale spolu: s komiksy a sci-fi filmy, s jasně danými pravidly, které pro ně zavedl Sheldon a svou milovanou fyzikou. Přesto do jejich životů vstupují ženy a jejich rovnováha je narušena. Jestli jste tento seriál ještě neviděli, měli byste mu rozhodně dát šanci. Na americký seriál je až překvapivě vtipný.

Simpsonovi

A překvapením není konec ani v případě mezi Čechy a Slováky nejoblíbenějšího komediálního seriálu všech dob. Na 1. místě se suverénně drží animovaný seriál natáčený nepřetržitě od roku 1989 dodnes. Líný a ne příliš přemýšlivý Homer, poněkud pedantská Marge s typickým modrým účesem a jejich děti Bart, Líza a Maggie jsou tak trochu parodií na typickou americkou rodinku. Nastavují zrcadlo současnému konzumnímu způsobu života a baví tím miliony diváků na celém světě. Seriál je i po více než 30 letech svěží a provokativní, takže se dá předpokládat, že nás budou tyto žluté postavičky bavit ještě dlouho.

Máte-li nyní náladu na historii, podívejte se na naše tipy na 5 zajímavých historických seriálů, které stojí za zhlédnutí.

Zdroj: csfd.cz

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.