Apple Watch: stylový fenomén mezi chytrými hodinkami

Když v roce 2015 spatřily světlo světa chytré hodinky Apple Watch, strhla se o typ nositelných technologií (známých též pod pojmem wearables) lavina zájmu. Podobné produkty postupně uvádělo na trh mnoho dalších výrobců a staly se pro mnoho lidí nepostradatelnými jako mobily, se kterým jsou ostatně jedna ruka. Dnes je nabídka chytrých hodinek tak bohatá, že si z ní vybere každý – bez ohledu na preference, finanční možnosti či životní styl. Oblíbenost hodinek Apple však ani se zvyšujícím se počtem konkurenčních značek neklesá, ba naopak.

Ilustrační foto, zdroj: Unsplash.com

Kde můžou, tam Apple Watch pomůžou

Chytré hodinky Watch od Apple, který je po Samsungu druhým největším prodejcem mobilních telefonů, jsme již zmínili – a ještě u nich chvíli zůstaneme. Od prvních modelů, které byly hlavně doménou „jablíčkářů“ a geeků, se díky mnoha praktickým funkcím postupně přesunuly na zápěstí široké populace. Uživatelům padly tyto hodinky do oka nejen vzhledem, ale hlavně nabídkou zajímavých funkcí, která jde neustále rozšiřovat o další.

Apple Watch slouží, mimo jiné, jako dálkový ovladač pro Apple TV, lze do nich ukládat hudbu, slevové či klubové karty a nechybí navigace s mapou či dokonce osobní asistentka Siri. Fungují také jako prodloužená ruka iPhonu, stačí se podívat na zápěstí a hned víte, kdo píše či volá. Když je váš iPhone vypnutý nebo z dosahu, můžou Apple Watch posílat a přijímat data přes Wi-Fi.

Postupně se tyto hodinky staly doslova fenoménem a dnes se těší popularitě jako málokteré jiné. Jejich funkcí přibývá úměrně k počtu sérií, kterých je dnes již 8 a pár speciálních modelů k tomu. Šetrnějším zájemcům například vyšla firma Apple vstříc variantou Apple Watch SE, která je cenově dostupnější než ostatní modely, ani té ale nechybí vyspělé snímače na monitorování zdraví a kondice.

Co vše vaše Apple Watch změří

Ať už je váš životná styl jakýkoliv, chytré hodinky Apple Watch využijete denně, a to třeba ke sledování denní aktivity nebo životních funkcí. Modely vyšších tříd, třeba zatím posledníApple Watch Series 8, jsou funkcemi přímo nadupané, dovedou například monitorovat EKG (touto funkcí dispoují už od šesté série) i změřit hladinu kyslíku v krvi.

U zatím poslední řady je novinkou snímač teploty. Ten ženám poskytuje, v kombinaci s informacemi o srdečním tepu a se záznamy o menstruaci, přehled o cyklu a době ovulace. Umožňuje tak mnohem lépe plánovat různé životní události jako například dovolenou, ale i její opak, tedy rodičovství.

Užitečný doplněk pro sportovce i lovce trendů

Již před více než 10 lety byly na trhu k dostání různé fitness trackery, Apple Watch ale měly na spoustu svých uživatelů efekt blížící se zázraku. Dokázaly je totiž svými barevnými kroužky, které znázorňují denní aktivitu, motivovat k intenzivnějšímu pohybu. Stávají se tak i osobním koučem.

Pro skutečně aktivní typy lidí a outdoorové nadšence jsou vyvinuty Apple Watch Ultra s odolnou konstrukcí, dvoufrekvenční GPS a výdrží baterie 36 hodin. Tyto modely mají i svou kolekci řemínků, které jsou šité na míru nárokům dobrodruhů a vytrvalostních sportovců i různému terénu a prostředí.

Apple ale se svými hodinkami zabodoval ve své době i neokoukaným designem, který byl přece jen jiný, který se některé značky snaží napodobit dodnes. Díky pestré nabídce ciferníků a vyměnitelných řemínků (navlékacích i se zapínáním) navíc nabízejí pestré možnosti personalizace – slušet mohou elegánům a manažerům stejně jako i nezávislým osobnostem a bohémům.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.