Akce v Praze, které stojí v prosinci za to

Chtěli byste si co možná nejvíce užít adventní atmosféry a příchodu vánočních svátků? Aby ne, vždyť tento čas rozhodně stojí za to. Třeba v hlavním městě existuje spousta alternativ. I přes různá koronavirová opatření přece jenom Praha nabízí zajímavé kulturní a jiné akce. My se na některé podíváme v následujících řádcích. Třeba si i vy vyberete takovou akci, která vám bude maximálně vyhovovat.

Zdroj foto: Feel good studio / Shutterstock.com

Adventní gospely? Proč ne?

Naším prvním tipem na akce v Praze jsou adventní gospely. Takový hudební koncert slavné světové gospelové party The Christmas Gospel Singers určitě stojí za to. Proto si jej nenechejte ujít. Vánoční koledy v podání tohoto souboru jsou hodně zajímavé a vánoční atmosféru naladí na jedničku.

Vánoce na Václaváku

Hodně zajímavou volbu představují také Václavské Vánoce. Propojení vánočních stánků, jež nebyla na rozdíl od ostatních zavřeny, a kulturní složky, je naprosto jedinečné se vším všudy. Taneční vystoupení různých souborů jen podtrhne tu pravou vánoční atmosféru.

Zdroj foto: Jaromir Urbanek / Shutterstock.com

Opera Kouzelná flétna

Další akce, jež stojí za to. Princezna Pamina již čeká na prince Tamina, který si k ní hledá cestu. Jeho veselý společník Papagen vás jistě pobaví. Sbor a Orchestr Národního divadla ji na prknech Stavovského divadla opakuje v prosinci hned třikrát.

Umění 19. století a Vánoce

Ptáte se, kam v Praze a milujete historii? Vsaďte na vánoční a zimní motivy v umění 19. století. Tuto uměleckou přednášku organizuje Národní Galerie Praha. Zúčastnit se jí můžete jak přímo osobně, tak i prostřednictvím počítače nebo jiného moderního zařízení. Prohlédnout si budete moci sbírku Národní galerie Praha z 19. století a ke všemu si poslechnete také komentář. Zjistíte něco o samotném původu Vánoc, o tom, jak se slavily v minulosti a mnohé další zajímavosti, které stojí za to. Štědrý den se tak přiblíží doslova mílovým krokem.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.