Jak správně napsat kvalitní životopis? Dejte si pozor na tyto nejčastější chyby

Pokud se ucházíte o novou pracovní pozici, jistě připravujete i svůj životopis tak, aby byl co nejlepší a po jeho přečtení vám z firmy zavolali s pozvánkou na pracovní pohovor. Aby se tak stalo, je nutné dodržet několik pravidel. Podívejte se na nejčastější chyby, které můžete najít i ve vašem životopisu.

Zdroj foto: Andre Boukreev / Shutterstock.com

Zapomeňte na přehnanou kreativitu

I když je jisté, že chcete zaujmout hned na první pohled, vyvarujte se mnoha barvám, zajímavým fontům nebo příliš velké extravagantnosti v úpravě životopisu. Dodržujte základní pravidla formátování pro přehlednost a čitelnost celého souboru.

Při formátování nezapomeňte na tučné nebo podtržené písmo v podnadpisu, díky tomu skvěle rozdělíte celý životopis a bude mnohem více přehledný.

Zdroj foto: fizkes / Shutterstock.com

Přečtěte si celý text třikrát

Určitě není příliš reprezentativní poslat životopis s překlepem nebo dokonce gramatickou chybou. Proto si po sobě text životopisu přečtěte alespoň třikrát – a vyvarujte se tak možným chybám. Každý životopis by měl být trochu více personalizovaný na pracovní pozici, na kterou se hlásíte. Můžete tak vymazat všechny vaše přednosti nebo zkušenosti z oboru, který se vůbec nedotýká vaší budoucí nové pozice. Naopak vyzdvihněte vše, co by vám mohlo k pracovnímu místu pomoci.

Buďte více originální

Máte ve vašem životopisu trochu fádně vypsané veškeré své zkušenosti a přednosti? Zkuste je vepsat do krátkých úderných vět namísto odrážkovému psaní hesel. Taková forma personální oddělení určitě zaujme a bude si chtít přečíst vše, co jste v minulém zaměstnání zvládli nebo v čem vynikáte. Nebojte se originality, ale určitě zapomeňte na dlouhé odstavce. Krátce, originálně a úderně – to je kouzlo zajímavého životopisu.

V životopisu by neměla chybět vaše fotografie

V dnešní době se životopis již nepovažuje za úplný, pokud nemá fotografii uchazeče o pracovní místo. Nebojte se být osobní a svou fotografii určitě do pravého horního rohu vašeho životopisu vložte. Zapomeňte však na nějaké selfie nebo fotografii z dovolené. Pravá reprezentativní fotka by měla mít jednotné pozadí a měla by působit profesionálně.

Pokud dodržíte tato základní pravidla dokonalého životopisu, pak máte velkou šanci na úspěch ve vámi vybrané pracovní pozici. Přejeme vám hodně štěstí.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.