Vodní dýmku využívají zejména mladí lidé. Jaké jsou druhy a podle čeho vybírat?

Vodní dýmka dokáže být pořádně okouzlující, ovšem provozovat tento koníček doma není zrovna jednoduché. Potřebovat k tomu totiž budete celou řadu vybavení, které není snadné vybrat. Ovšem pomocí pár tipů zvládnete najít to pravé pro své potřeby.

Zdroj foto: Lunov Mykola / Shutterstock.com

Kouzlo vodní dýmky

Vodní dýmky jsou velmi atraktivní, to už jistě víte, pokud jste navštívili některou z dýmkáren. Jestliže si tuto zábavu chcete užít i doma, pak je třeba se pečlivě seznámit s tím, jak samotné dýmky fungují. Díky tomu totiž budete moci vytvořit skvělou atmosféru a zážitek i doma.

Jestliže přemýšlíte nad nákupem vodní dýmky, je dobré vědět, co vše k tomu budete ještě potřebovat. Nezbytností je vhodný tabák, ten případně můžete nahradit například minerálními kamínky či perlami. Dále se neobejdete ani bez uhlíků, pro které navíc musíte mít prostor, kde je nahřejete. Poslední nezbytností je ještě studená voda, kterou se plní váza vodní dýmky. Hodit se vám budou také drobnosti jako jsou kleštičky na uhlíky či třeba tarbuš.

Druhy vodních dýmek

Nejsnadněji můžeme vodní dýmky rozdělit podle velikosti. Většinou bývají rozdělovány do čtyř kategorií, které vám také napoví, k čemu se daný model hodí.

  • Velikost mini – s miniaturními vodními dýmkami, které na první pohled působí roztomile, se můžete setkat zejména v obchodech se suvenýry na dovolené. Ovšem tyto modely opravdu poslouží pouze k dekoraci a jako památka. Kouřit se z nich totiž zrovna nedá, vzhledem k jejich velikosti je to velmi nepříjemné.
  • Malá velikost – ta je u spousty zákazníků velmi oblíbená. Jedná se totiž o skvělé řešení, pokud nechcete investovat příliš mnoho financí, avšak i přesto si chcete užít občas dým. Nelze očekávat závratnou kvalitu, pro občasné zabavení je však dostačující. Navíc nabízí opravdu snadnou manipulaci.
  • Střední velikost – tyto dýmky už jsou stabilní a poskytují kvalitní zážitek. Hodí se jako skvělý domácí doplněk, pokud chcete okusit plný a lahodný dým. Převážet tyto modely už je poněkud složité, ovšem stále je to možné. Zejména ji však oceníte, pokud ji chcete využívat hlavně doma.
  • Velká velikost – velké vodní dýmky už dokáží být značně nepraktické. Ovšem vzhledem k velikosti se můžete těšit na velmi příjemný dým a celkovou zkušenost. Pokud tedy hledáte výrazný doplněk do bytu a zároveň skvělého společníka, pak můžete klidně sáhnout i po velké velikosti.
Zdroj foto: Lunov Mykola / Shutterstock.com

Jak vybrat tu nejlepší

Při výběru vodní dýmky je nejdůležitější myslet na to, k čemu ji chcete využívat. Je totiž rozdíl, jestli se jedná o designový dárek, nebo hledáte spolehlivou dýmku, kterou můžete využívat několikrát do týdne. Dle toho byste měli vybírat kvalitu materiálu a konstrukci.

Samozřejmě je důležité také to, aby se vám líbil design, rozhodně by však neměl být jediným hlediskem, pokud chcete často kouřit. Jestliže si v tomto oboru ještě nejste zrovna jisti, je dobré poohlédnout se po celých setech, ve kterých dostanete vše potřebné. Nebojte se nechat si poradit, je důležité totiž dýmku přizpůsobit tomu, jak ji budete využívat.

Vodní dýmka může být skvělou zábavou pro relaxační večer v jednom či páru, ovšem oceníte ji třeba i na párty s kamarády. Jestliže si dáte při výběru záležet, získáte univerzální model, který se vám bude hodit v každé situaci.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.