Toužíte po krásných zdravých vlasech a bujné hřívě? Poradíme Vám, jak na to!

Krásné vlasy jsou doménou každé ženy, co si budeme říkat. Nicméně i muži si zakládají na tom, aby měli kvalitní vlasový porost, jelikož na to ženy prostě „letí“. Jenže co dělat, když vám vlasy ne a ne růst a vy nevíte, co s tím? Prodlužování vlasů nechte až jako poslední variantu a raději se inspirovat, co dělat, abyste podpořili jejich růst.

Zdroj foto: VALUA STUDIO / Shutterstock.com

Začněte u stravy

Ano, i to, co jíte, výrazně ovlivňuje kvalitu nejenom vlasů, ale také pokožky a organismu celkově. Co tedy jíst, aby vaše tělo fungovalo na 100 % správně? Zařaďte do svého jídelníčku dostatek:

  • ovoce,
  • zeleniny,
  • ryb,
  • bílého masa.

A jelikož jsou naše vlasy složeny z proteinu, i ten byste měli tělu dodávat. Je obsažen hlavně v luštěninách, sóji, oříšcích, vejcích, ale oblíbené jsou také proteinové koktejly (kvalitní české koktejly najdete ZDE). Ty navíc dokážou skvěle regenerovat svalstvo po tréninku ve fitku. Je tedy jasné, že nedostatek proteinu v těle znamená slabý růst.

Také byste měli tělu dodávat zdravé tuky, které se skrývají v olivovém oleji, a B-komplex, který naopak získáte z rybího oleje.

Pravidelně své vlasy stříhejte

Možná to zní kontraproduktivně, ale opak je pravdou. Čím častěji budete zastříhávat konečky svých vlasů, tím rychleji vám porostou. Konečky jsou totiž velice málo odolné a rychle odumírají – a  jenom vlas zbytečně zatěžují. Každé dva měsíce byste se tedy měli zbavit přibližně půlcentimetru.

Zdroj foto: Parilov / Shutterstock.com

Dopřejte si masáž

Je třeba, abyste vlasovou pokožku pravidelně vyživovali. To znamená ji často prokrvovat díky masáži se speciálním olejem. Nejvhodnější volbou je například arganový, ale můžete použít také olivový, jojobový či kokosový – nikdy nešlápnete vedle. Je to v podstatě to samé, jako byste hnojili půdu také z ní potom budou rychleji vyrůstat květinky, protože bude plná živin. Nejvhodnější je pokožku hlavy namasírovat vždy před tím, než si budete umývat své vlasy. Nechte ale olej alespoň půl hodiny působit, než jej smyjete.

Pozor na přetížení vlasů

Každá žena má v koupelně určitě zásobu přípravků, jako jsou laky, tužidla a podobně. A stejně tak si nedovede svou koupelnu představit bez kulmy, žehličky a dalších „důležitých“ pomocníků. Myslete ale na to, že teplo vaše vlasy velice zatěžuje. Začněte již u fénování a volte střední teplotu. Následně s laky šetřete. Nejenom, že vlasy přetížíte, ale budou i dříve mastné, takže je budete zase muset brzo mýt.

A pozor! Nikdy, opravdu nikdy si nečešte vlasy, když jsou mokré. Spoustu z nich byste jenom zbytečně polámali. Stejně tak není potřeba se neustále česat. Stačí na ně vzít kartáč ráno, a v průběhu dne jen upravovat prsty.

Babské rady na urychlení růstu vlasů

Nechme si poradit od našich babiček, jak je známo, ty ví všechno nejlépe.

Bramborová šťáva

Díky velkému obsahu vitaminu A, B a C budou nejenom vaše vlasy skvěle vyživené, ale i pokožka hlavu bude zdravější. Tak vám rychleji budou růst nové a nové. Rozmačkejte syrové brambory, smíchejte tuto šťávu s medem a vejcem – tuto masku můžete nanášet na vlasy klidně i třikrát týdně.

Zdroj foto: Sofia Zhuravetc / Shutterstock.com

Vejce

Tohle je velice jednoduchý postup. Oddělte si žloutky od bílků – a právě bílky naneste na vlasy po celé jejich délce. Nechte působit klidně i půl hodiny, a poté si je umyjte klasickým způsobem. Nejenom, že bílky vaše vlasy vyživí, ale také jim dodají ztracený lesk.

Cibulový vývar

Je známo, že cibule je skvělým lékem na mnoho neduhů. A stejně tak pomůže i na výživu vašich vlasů. Jednoduše vyvařte pokrájené cibule, a následně si zchladlým vývarem vlasy polévejte. Jenom pozor, aby vám cibulový zápach na vlasech nezůstal, proto je poté umyjte čistou vodou, nebo rovnou šamponem.

A jak vaše vlasy vyživujete vy? Máte recept na nějakou domácí masku?

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.