Trendy roku 2024 v módě: Převládá elegance a kreativita

V roce 2024 nás určitě čeká mnoho nového, mezi novinkami nás čekají i nové trendy v módě. Jaké novinky v módě jsou připravené pro tenhle rok?

fashion trendy
Zdroj foto: conrado / Shutterstock.com

Abyste stačili udržet krok, je nutné se podívat na připravené trendy na zimu a na jaro následujícího roku.

Módní trendy

Módní trendy jsou velmi proměnlivé, tak jako každé nové roční období. S novým rokem přijdou i nové trendy, do kterých se zahalí veškeré obchodní domy a s největší pravděpodobností i vaše šatníky. Pokud chcete vypadat stále elegantně, moderně a trendy, není nač čekat. Nové trendy právě přicházejí.

Barvy zimy 2023/2024

V letošních módních barvách rozhodně nenajdete žádný pastelový tón, zima zůstane totiž v tlumených barvách. Takové tóny totiž krásně dokreslí atmosféru zimy, dodají na eleganci a noblesnosti každému outfitu. Tmavé barvy navíc skvěle sladíte s doplňky a komplet bude vypadat o něco více noblesně.

Ženská Bordeaux Red

První barvou letošní zimy je velmi elegantní a ženská bordová barva. Ta se přenáší z podzimních tónů barev, které korespondují s barvou podzimního listí. V bordeaux tónu najdete v módních domech nejen moderní roláky, ale také kabáty nebo doplňky v podobě šál a kabelek.

Tuto barvu perfektně doplní také tmavě zelená, kterou nejčastěji najdete pod názvem Deep Green. Tuto barvu si oblíbilo mnoho žen také do interiéru, přináší nádech útulna i noblesnosti. Tyto dvě tmavé barvy se skvěle doplňují s dalšími dvěma trendy barvami ve světlejších tónech.

Zlatá a ivory jsou trendy

Mezi světlé moderní tóny patří Warm Gold a Ivory White. Obě varianty působí velmi elegantně, můžete je použít ve formě malých doplňků nebo je využít pro dominantní kusy outfitu. Při doplnění o bordovou nebo tmavě zelenou barvu bude celkový outfit působit velmi elegantně, žensky a noblesně.

Módní domy odhalují trendy jara 2024

Zimní módní trendy jsou již v tuto chvíli jisté. Jak tomu ale bude na jaře roku 2024? To postupně odhalují největší módní domy světa na přehlídkovém mole uprostřed Londýna, Paříže nebo Milána. Co můžete čekat a jakých trendů se držet v příštím roce?

Zaměřte se především na materiály a detaily. Ty totiž budou vévodit všem módním kouskům. Elegance nepřestává být moderním stylem, proto zůstává v trendech nejen ženský kancelářský styl spolu s volnočasovými outfity v noblesních barevných tónech. Mezi oblíbené barvy jara 2024 budou patřit především přírodní zemité tóny, které budou spíše neutrální a doplní skvěle výrazné barvy v podobě doplňků.

I v příštím roce zůstávají moderní crop topy, kožené bundy inspirované motorkářskou tematikou nebo lehké jarní bundy z pánského střihu. V obuvi pak zůstávají trendy tenisky na platformě nebo jednoduché pantofle.

Co čeká pánskou módu na jaře?

V pánském oddělení čekejte zajímavé střihy i materiály, které budou rozhodně nevšední a pro pány velkou novinkou. V nabídce budou mezi extravagantními kousky například košile s krajkou, blůzy s hedvábím nebo cigaretové kalhoty. Všechny tyto módní trendy jsou jednoznačně inspirované v dámském oddělení, tyto kousky jsou však uzpůsobené střihem i stylem pro pány.

Například známý módní dům Roberta Cavalli přináší ještě zajímavější kousky v podobě výrazných vzorů. Inspiraci hledal na safari, a tak v pánském oddělení můžete na jaře roku 2024 najít například zebří a leopardí vzory, denim nebo lesklé a blyštivé materiály.

Pro střídmější muže zůstávají v oblíbenosti také zemité hnědé tóny spolu s již zmíněnou zelenou barvou v kombinaci s Ivory white. Minimalismus je zkrátka na ústupu, což jasně ukazují divoké vzory i zajímavé materiály.

Zdroj: vogue.co.uk

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.