Jak na to, aby byly vaše svatební fotografie skutečně originální

Chcete se vyhnout těm nejčastějším přešlapům a zajistit si tak, že vaše vzpomínky na svatební den budou opravdu ty nejkrásnější? Chcete mít takové svatební album, které vám bude každý doopravdy závidět?

Chyb, jež lze na tomto poli udělat, je celá řada. Představíme vám ty nejdůležitější, které mohou snadno výsledný dojem z celé kompozice zcela zkazit.

Zdroj foto: Bogdan Sonjachnyj / Shutterstock.com

Zaměřeno na chování ženicha a nevěsty

Asi nejčastějším „průšvihem“ je pohled novomanželů přímo do objektivu fotoaparátu.

Nezapomeňte na to, že svatební fotografie by v sobě měly zachycovat příběh, dialog obou aktérů. A nikoli jen nucené pózování a křečovité úsměvy. Snažte se, aby vše na fotografii působilo přirozeně. Dejte si pozor i na takové maličkosti, jako je směřování vašich bot! Zejména muži mívají tendence „stát“ stále čelem k fotografovi, zatímco se zbytkem těla otáčejí ke své partnerce. Představte si, že jste na procházce a věnujete se opravdu jen sami sobě – a nikoli svému okolí.

Samostatnou kapitolou jsou pak křečovité a nepřirozené úsměvy. Každý z nás má nacvičen nějaký ten „profesionální“, to však neznamená, že patří i na svatební fotografie. Buďte přirození, to stejně bývá nakonec ze všeho nejkrásnější.

Aby si fotografie nebyly podobně jako vejce vejci

Je sice krásné zorganizovat fotografování v parku nebo v oblíbené zahradě, ovšem už po několika snímcích se v takovém případě jistě nevyhnete stereotypu. Buďte proto připraveni dopředu.

  • Skvěle se hodí jakékoliv rekvizity – krajkové paraple, oblíbená plyšová zvířátka, legrační masky a další doplňky.
  • Improvizujte s tím, co najdete na místě – z trávy upleťte náramky, podejte si ruce přes zajímavě zdobený sloupek apod.
  • Fotografujete-li ve zhoršených světelných podmínkách, otočte vše ve svůj prospěch za pomoci vhodného osvětlení. Tu pravou atmosféru vám tak pomohou dokreslit lampy, lampiony anebo třeba svítící písmena.
  • Přizvěte si na focení nějaká zvíře, pokud je to možné. I psíček od maminky se hodí.

Nákup rekvizit rozhodně nemusí být drahý – vlastně ho ani nepotřebujete. Slunečníky či masky vám zapůjčí svatební salóny, při rezervaci vhodných nápisů se bude hodit půjčovna písmen. A těch pár utracených drobných za výsledný efekt rozhodně stojí.

Zdroj foto: klevers / Shutterstock.com

Zaměřte se na správný postoj

Také nemáte rádi fotografování, protože na něm vypadáte širší/oplácanější/starší apod.? Měli byste vědět, že většinu těchto negativních aspektů lze jednoduše eliminovat velmi prostými triky. Základem je správný postoj. A jak by měl vypadat?

  • Nikdy nenatáčejte přední část těla k fotografovi. Platí to zejména u žen – ty poté mívají na snímcích příliš velká bříška.
  • Není také vhodné tisknout ruce k tělu, raději je využijte ke vzájemnému objímaní nebo jiné interakci. Ruce v pozici u těla totiž vždy na fotografii vypadají širší – a to byste určitě nechtěli.
  • Ženy by měly vždy stát jen na jedné noze. Pod sukní nikdo neuvidí, že je jedna noha lehce nakročena dopředu, ani to, že váha spočívá na té druhé. Tato pozice vám navíc zeštíhlí boky a donutí vás přirozeně vyrovnat záda a vypnout hrudník.
  • Měňte své pózy – leckdy stačí i lehký náklon hlavy nebo pootočení těla a celá fotografie bude nakonec vypadat mnohem lépe. Ne nadarmo fotografové vytvářejí stovky snímků, z nichž pak jednoduše vybírají ty nejlepší. Využijte toho.

Zařaďte do svého svatebního alba i vstřícná gesta

Tento bod si bude žádat menší přípravu. Pozorujte sami sebe. Jak se chováte v přítomnosti svého partnera? Máte tendenci mu neustále něco šeptat? Nakláníte se k němu, přikládáte si prst na bradu, když ho soustředěně posloucháte nebo se jednoduše neubráníte rozzářenému úsměvu? Tohle všechno se vám bude při svatebním fotografování hodit. Chovejte se zkrátka tak, jako kdyby se těsně před vámi žádný fotograf se svým aparátem nenacházel. Vyplatí se vám to. Uvidíte.

Nedovolte nikomu, aby se díval

Při svatebním fotografování byste neměli mít publikum. Nikdy. Přece jen – pro většinu z nás jde o činnost tak trochu nepřirozenou. Požadavky fotografa mohou být leckdy zvláštní a vůbec může vše na první pohled působit komicky. Mnoho lidí se tak snaží celou situaci zlehčit jednoduše tím, že na přítomné diváky dělají nejrůznější posunky, gesta apod. A to samozřejmě ve výsledku nevypadá dobře.

Důvěřujte svému fotografovi a nedovolte, aby mu do toho kdokoliv mluvil. Budete se tak cítit uvolněnější a přirozenější. A pokud se něco na pozitivním výsledku tohoto „maratonu“ přívětivě odrazí, pak to bude právě tohle.

Když jsme přirození, jsme také sví. Za všech okolností.

Pozor na to, jak zacházíte se svýma rukama

O jejich tisknutí k tělu jsme už mluvili. Ovšem lidé mají tendenci dělat před objektivem i mnohem horší „psí kusy“. Například pánové je často nepřirozeně odtahují od těla. Leckdy se také stydí za své city, a tak sice nevěstě ruku podají, ovšem za zády. A výsledkem je samozřejmě velmi nepřirozená a pokroucená póza.

Záleží také na postavení dlaní. Pokud je otočíte dozadu, budou vaše ruce vypadat mohutnější, než kdybyste je nechali volně viset podél těla. A pokud se už objímáte, nikdy s rovně nataženými pažemi. Mnohem přirozeněji vypadá, pokud je pokrčíte v lokti.

Jak na přirozené polibky

Posledním důležitým bodem jsou projevy vzájemné intimity. A jakou největší chybu v této oblasti novomanželé dělají? Věřte nebo ne – při polibcích špulí rty. A to zejména při takových, které mají vypadat „jenom jako“. Takže zapomeňte na vyšpulené kačenky a buďte přirození.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.