Proč je solná lampa jako domácí lékař? S čím vám může pomoci

Solná lampa je nejenom hezká na pohled, ale má řadu nesporných léčivých účinků. Dá se tak trochu říct, že je něco podobného jako domácí lékař. Proč byste ji měli mít doma?

Na lidské zdraví působí pozitivně proto, že tyto lampy jsou tvořeny ze solných krystalů. Ty uvolní záporné ionty samy o sobě, ale když jsou zahřáté, účinky jsou tisíckrát silnější.

Zdroj foto: Africa Studio / Shutterstock.com

Ideální pro astmatiky a alergiky

Solná lampa ionizuje vzduch, a tím pádem je velmi vhodná pro lidi s respiračními chorobami. To jsou třeba astmatici. Kdo nikdy nezažil astmatický záchvat, neumí si představit, co to je, nemoci se nadechnout, dokonce ani vydechnout. Taktéž pomáhají i alergikům, kterých je zde v naší zemi také přehršel, stejně jako astmatiků.

S čím ještě pomáhá:

 • problémy krevního oběhu,
 • bolesti hlavy,
 • zažívací potíže,
 • nespavost,
 • zvyšují obranyschopnost organismu.

Všechny tyto potíže souvisí i s tím, jaký je tady vzduch.

Zdroj foto: Sachiczko / Shutterstock.com

Solné krystaly bojují se smogem

Smog je všudypřítomný – bohužel. Ale když je vzduch kladně ionizován, je to špatně. Ten má právě škodlivé účinky na rozdíl od záporně ionizovaného. Je to i z důvodu, že se kolem nás vytváří tzv. elektrický smog. To je smog z techniky kolem nás. Je jedno, jaká technika to je konkrétně. Škodí všechna.

Bojovat se s tím dá hlavně díky solným krystalům. A ty jsou právě přítomny v solných lampách. Takové krystaly soli vzduch záporně ionizují čili mu prospívají. Napomáhají tak zdravému klimatu. Lampu si stačí dát do místnosti a nechat ji pracovat. Někteří, kdo ji nemají doma, chodí do solných jeskyní. Doporučují to také lékaři. Aby z toho byl efekt, měli byste jeskyni navštěvovat pravidelně.

Zdroj foto: FotoHelin / Shutterstock.com

Domácí solná lampa

To je samozřejmě nadsázka. Jde o to, že si stačí pořídit solnou lamu domů. Je pravda, že v solné jeskyni je soli nepopiratelně o mnoho více, ale pandemie koronaviru vše uzavřela, takže jediné řešení je domácí solná lampa. Může to mít dokonce lepší efekt. Jelikož solnou jeskyni někdo navštíví sem tam, se solnou lampou to může být třeba každý den. Protože jsou účinky lepší po zahřátí, je třeba vědět, čím se lampa zahřívá.

Čím zahřát solnou lampu

Není k tomu potřeba nic moc složitého. Stačí třeba obyčejná svíčka.

 1. Solná lampa se označuje jako lampa na svíčku, lépe řečeno solný svícen.
 2. Druhý způsob je pomocí elektrické žárovky – elektrické solné lampy.

Záleží na každém jednotlivě, čemu dá přednost. Kromě účinků na fyzické zdraví podpoří také i to psychické. A jaké mají tvary:

 • oválné,
 • kulaté,
 • dokonce v podobě nadpřirozena – anděl,
 • zvířátka – kočka, želva a tak dále.

Stačí si vybrat, čemu dáte přednost. Je dost těžké si vybrat z hlediska designu. Však v tomto případě ani nejde tak o design, jako spíše o zdraví.

Zdroj foto: CoralAntlerCreative / Shutterstock.com

Jak velká je solná lampa?

Solná lampa je docela masivní kousek. Může vážit od 10 kg třeba až do 14 kg. Dokonce jsou takové, které váží až 25 kg. Nicméně ve výběru jsou i menší váhové kategorie. Přenášet takovou solnou lampu je určitě hodně dobrá posilovna. Existují i solné lampy, jenž mění barvu. To je ale opět také na efekt.

Solná lampa se výborně hodí i jako dekorace do bytu či domu, prostě kamkoliv, kde trávíte svůj čas. Každý takový druh solné lampy je originál. Bývají umělecky vyvedené a ručně opracované. Prostory, ve nichž pobýváte, dokážou designově vylepšit a pozvednout. Co se týká velkých solných lamp, mohou být dominantní. To však nic nemění na tom, že léčí neduhy. Je dokázáno, že svit ze solné lampy má takové uklidňující účinky, jako když se člověk dívá do krbu na hořící oheň.

Nyní už záleží jen na vás, jaký tvar, váhu a konkrétní typ si vyberete. Udělejte něco pro zdraví.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.