7 vlastností, podle kterých si ženy vybírají životní partnery

Volba životního partnera je poměrně důležitým krokem. Na tom, jak dobře či špatně si člověk vybere, záleží další vývoj jeho života. I proto by tento výběr měl být dělán s rozmyslem a neuvažovat jen v rámci toho, že se zrovna nachází na obláčku zamilovanosti. Jak tedy na to?

Zdroj foto: LightField Studios / Shutterstock.com
Zdroj foto: LightField Studios / Shutterstock.com

S růžovými brýlemi na očích raději ne

V minulosti měly ženy jen pramálo vlivu na to, koho pojmou za svého manžela. Dodržovala se poměrně přísná pravidla a budoucího partnera nejčastěji volili rodiče tak, aby to bylo finančně nejvýhodnější. Současná doba je již v tomto ohledu benevolentnější a své životní partnery si vybíráme dle své vlastní vůle a rozhodnutí. Má to ovšem také háček, jelikož často ženy volí muže pro život ve fázi největší zamilovanosti, kdy mají na očích růžové brýle a nevidí budoucí možné problémy.

Vzhled muže

Pokud už pro volbu partnera je důležitý vzhled, pak to bývá nejčastěji tehdy, kdy je žena ještě hodně mladá. V té době je na vizáž muže hodně náročná. Postupně, jak přibývají roky a zkušenosti, jde vzhled stranou, protože žena zjistí, že jsou podstatnější vlastnosti pro společný život.

Smysl pro odpovědnost

Domluvíte se s přítelem na něčem a on nedodrží slovo? Přichází pozdě na schůzky a často zapomíná na důležité věci? Pak s největší pravděpodobností mu nic neříká slovo odpovědnost. A přitom spoustě žen imponuje, když je na muže spolehnutí.

Pracovitost

Je krásné poslouchat slova o lásce, kterou k ženě muž cítí. Jenže slova se tak lehce říkají na rozdíl od činů, které vykonat je mnohem složitější. Proto se mnohým ženám líbí muži pracovití, za které hovoří jejich činy. Co s líným mužem, který je sice krásný, ale nespolehlivý?

Zdroj foto: Marjan Apostolovic / Shutterstock.com
Zdroj foto: Marjan Apostolovic / Shutterstock.com

Sympaťák se smyslem pro humor

Už jsem si řekli, že vzhled pro ženy není v určité životní fázi rozhodujícím faktorem pro výběr životního partnera. Více totiž ocení to, má-li muž smysl pro humor, umí si udělat legraci sám ze sebe, nebere se tak vážně a je s ním legrace za všech okolností. Život sám o sobě je kolikrát hodně složitý a optimistická povaha pomáhá se přenést přes všechna příkoří, která člověka potkají.

TIP: 5 věcí, které muži na ženách opravdu milují

Opravdová láska

Někdy si ženy partnera pro život vybírají pouhým rozumem, protože si v sobě ujasnily, proč zrovna by chtěly toho konkrétního muže. Není to zase tak špatné řešení. Ale chybí-li ve vztahu opravdová láska, může se pak stát, že se ženě podaří zamilovat se někde jinde, a vážný problém je na světě.

Finanční jistota

Peníze jsou důležité, protože okolo nich se točí život. Když je jich málo, je to zlé, a když je jich hodně, tak jsou také starosti. Pro moderní ženu není finančně zajištěný životní partner už tím nejdůležitějším kritériem, podle kterého hledá svého životní partnera. Spousta žen si dokáže vydělat hodně peněz, mnohdy jsou ve vztahu těmi, co vydělávají více než muž. A zlatokopky byly v každé době.

Zdroj: https: elitedate.cz

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.