Ochranné pracovní brýle: jak vybrat ty správné?

Věnujete se riskantním koníčkům, které mohou ohrožovat vaše zdraví? Nosíte povinně při práci ochranné brýle? A víte, jak je správně vybrat a jaké existují druhy? Pojďme se na to podívat zblízka.

Klasické pracovní brýle

Základním typem pracovních brýlí jsou ty s obroučkami. Spolehlivě váš zrak ochrání před poškozením, ať už chemikálií či malou částečkou materiálu. Pracovní brýle jsou speciálně konstruovány tak, aby v nich člověk vydržel několik hodin, proto se nebojte otlaků a nepohodlí. A pokud nosíte brýle s dioptriemi, nezoufejte. I pro vás existuje řešení: speciální pracovní ochranné dioptrické brýle.

Zdroj foto: Kzenon / Shutterstock.com

Svářečské brýle

Zvláštní kategorií pracovních brýlí jsou brýle na sváření. Ty vybírejte rovněž podle toho, jak dobře vám padnou – a dále se řiďte stupněm ochrany infračerveného filtru. Svářečské brýle by měly být chráněny proti poškrábání, a zejména před možným popálením skel, neboť jsou při práci vystaveny obrovským teplotám.

Na co pozor

Nejsou brýle jako brýle. Všechny ochranné brýle musí být certifikovány a splňovat předepsané normy. Jakékoliv ochranné brýle proto nakupujte pouze u ověřených obchodníků. Příkladem takového spolehlivého dodavatele je například Hoffmann Group. Německá firma dodávající ochranné pomůcky do České republiky, která splňuje veškeré normy a vyrábí kvalitní a pohodlné pracovní brýle.

Zdroj foto: Pongchart B / Shutterstock.com

Rovněž si při pořizování pracovních brýlí přikupte i krabičku pro jejich bezpečné uchování a sadu k jejich ošetření. Ceny brýlí se sice pohybují v řádu několika stovek, ale vyplatí se o ně řádně pečovat, aby vám vydržely co nejdelší dobu.

S těmi správnými ochrannými brýlemi na očích si ani nebudete uvědomovat, že na obličeji máte nějaké nasazené. Obroučky se dají nakoupit vypolstrované a nastavitelné – a vy si tak budete chránit zrak pohodlně a účinně.

Ohodnoťte recept
Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.