Jak na pozitivní myšlení? Vděčnost, sebepoznání a úsměv vám vnese do života štěstí

Základem životního úspěchu často nejsou velké majetky, velký finanční obnos nebo ta nejlepší kariéra na světě. Jedná se především o samotný stav mysli, který vám přinese jedině pozitivní myšlení.

Pozitivní myšlení, Zdroj foto: ntkris / Shutterstock.com
Pozitivní myšlení, Zdroj foto: ntkris / Shutterstock.com

Lidé, kteří upadají do depresí ze svého vlastního života, marně hledají tu správnou cestu k pozitivnímu myšlení i několik let. Jak na to?

Co se skrývá pod pojmem pozitivní myšlení?

Pokud se chcete naučit pozitivně přemýšlet, je třeba nejdříve vědět, co tento pojem vlastně znamená.

  • Jedná se o specifický přístup k emocím, které hledají na životě jen pozitivní výsledky, a to i ty hypotetické.
  • Známý pohled je například na poloplnou sklenici, kterou s negativním přístupem můžete vidět jako poloprázdnou.
  • Jediný pohled na určitou životní situaci, i ten nejmenší denní problém, může změnit samotné chápání, vaše celkové emoce nebo dokonce výsledek řešení.

Pozitivní duševní postoj není snadné udržet každý den. Samozřejmě, že do života přichází i situace, na něž jen stěží můžete pohlížet pozitivně (většinou se jedná o nemoci nebo tragické nehody v blízkém okolí). Všechny ostatní situace však můžete ovlivnit právě díky vašemu postoji. Mnoho lidí také věří, že pozitivní stav mysli mění celkovou energii kolem vás, díky které do svého života přivoláte mnohem více pozitivních situací a přitáhnete si tak štěstí.

Jak se naučit myslet pozitivně?

Naučit se umění pozitivního myšlení může zabrat i několik let. Není snadné překlopit svou mysl do pozitivního režimu, zvlášť, když jste několik let žili s negativním přístupem k životu. Dobré návyky se totiž jen těžko pěstují, přestože se s nimi později mnohem lépe žije. Mnohem snazší je vypěstovat si zlozvyky, které vám však do života nic dobrého nepřinesou.

Pozitivní myšlení přináší pozitivní změny, Zdroj foto: Max4e Photo / Shutterstock.com
Pozitivní myšlení přináší pozitivní změny, Zdroj foto: Max4e Photo / Shutterstock.com

Začněte s vděčností

Každého začátečníka, který se snaží napojit na své pozitivní myšlenky, odkáže guru i kniha osobního rozvoje směrem k vděčnosti jako první. Vděčnost je totiž jedna z nejdůležitějších praktik, která vám ukáže a dokáže, že se vůbec nemáte špatně. Připomene vám, jaká pozitiva ve svém životě nosíte a na čem můžete svou pozitivitu stavět.

  • Pokud neumíte udržet nové návyky ve svém životě moc dlouho, připravte si malý sešit jako novou pomůcku pro vaše pozitivní myšlení.
  • Dejte si sešit na noční stolek nebo třeba do šuplíku pracovního stolu.
  • Každý den do něj zapište jednu nebo klidně i více věcí, za které jste vděční.
  • Můžete začít maličkostmi — venku je hezky, zvládl jsem všechny pracovní úkoly, moje rodina je zdravá. Časem vám však dojde, kolik vděčnosti se ve vašem životě nachází a kolik důvodů k pozitivnímu myšlení vlastně máte.

Uvolněte se a zaměřte se na sebe

Jestliže se chcete nyní věnovat osobnímu rozvoji, budete se muset více zaměřit na sebe. Zkuste se uvolnit, najít si v každém dni pár minut času jen na sebe. Nikam se zbytečně nehoňte. Naučte se odpočívat, klidně zařaďte do své denní rutiny i meditaci. Pomůže vám i malá procházka lesem a čerstvý vzduch z přírody. V takový moment se totiž vaše mysl uklidní, zpomalí a dá prostor pozitivnímu myšlení.

Dejte si také pauzu od sociálních sítí. Dnešní moderní doba plná technologií na nás valí spoustu informací, které často ani nestíháme zpracovávat. Navíc sociální sítě na nás dennodenně prakticky křičí velké množství fotografií často cizích lidí, které mohou být dost zkreslené. Nádherné a bezchybné fotky z pláže vám mohou akorát uškodit, pokud zrovna sedíte nad těžkým pracovním úkolem za deštivého dne. Vykašlete se na to, jak se mají všichni kolem vás a zaměřte se na sebe. Jedině tak si uvědomíte, kolik vlastních pozitiv v životě nesete.

Úsměv, prosím!

K pozitivnímu myšlení vám pomůže jednoznačně úsměv. Je studiemi prokázáno, že usměvaví lidé do svého života přinesou mnohem více pozitivity. Usmívejte se ve chvíli, kdy jen tak jedete autem z práce domů nebo jste zrovna na procházce.

Do vaší hlavy se vysílá jasný pozitivní signál a vy se budete hned cítit lépe!

Zdroj: cestarelaxace.cz, farmazdravi.cz

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.