Pevný zadek – jak si jej vytvarovat k dokonalosti?

Pevné a kulaté hýždě nebo chcete-li zadek je snem mnoha žen. Zejména, když se objevují na sociálních sítích nejrůznější fotografie žen, které mají pozadí dokonalé. Jak se k takovým proporcím dopracovat? Asi je vám jasné, že bez tvrdé dřiny to nepůjde. Probudit se a mít dokonalé pozadí se nepoštěstí asi nikomu. Určitě bude potřeba myslet na stravu, ale také na cvičení.

Zdroj foto: kristi_ti / Shutterstock.com

Jak na pevný zadek snů?

Chcete mít zadeček, za kterým se otočí nejeden muž, ale také žena? Dokonce i oslabené hýžďové svalstvo může být jednou z příčin bolesti v zádech, což se dnes už dá označit za civilizační chorobu. Snad každého dnes bolí, bolely nebo ještě budou bolet záda. Neobejdete se bez cvičení a také bez řešení stravy a toho, jaký životní styl žijete. Ač se může zdát, že cviky na hýždě budou stačit, nemusí to tak být. Správné cvičení je komplexní, tedy zaměřit se na celé tělo, necvičit jen a pouze hýždě. Jak dosáhnout zadečku snů?

Myslete na jídlo

Cvičení samo o sobě stačit nebude, i když je důležité. Když nebudete jíst správně, bude ve stravě hodně tuků, cukrů a všeho ostatního, zadeček snů mít nebudete. Mnoho lidí také při dietách a cvičení dělá chybu, že snižuje příjem kalorií a jídla na minimum. Tělo pro své fungování nutně potřebuje palivo, což je pro něj zdravé jídlo. Sval jako takový podporuje konzumace bílkovin, základních sacharidů (obsažené v pečivu a přílohách) a tuky. Zařaďte do své stravy maso, vejce, mléčné výrobky, ryby, luštěniny, ořechy a podobně.

Hydratujte celé tělo

Tekutiny a vůbec pitný režim je stěžejním pro každé cvičení a výživu těla. Správný pitný režim odvádí škodlivé látky z těla pryč, prokrvuje a regeneruje celé tělo. Nebude vás bolet hlava, tělo bude dostatečně hydratováno a formování půjde lépe.

Nezapomeňte na relax

V cestě za vysněným pozadím můžete nasadit až vražedné tempo, kdy cvičíte několikrát denně, nevynecháte ani jeden den, dávky cvičení jsou nad vaše síly. Tělo vám to nemusí dát najevo ihned. Do cvičení se po pár dnech budete nutit, nebude vás nic motivovat a bavit. Odpočívat je důležité, podobně jako u všeho. Zlatá střední cesta je klíčem snad ke všemu. Odpočívejte, dostatečně spěte a dejte si občas pauzu od cvičení. Do žil se vám vlije nová energie, kterou poté při cvičení zúročíte.

Doporučujeme: Jak odstranit strie?

Cvičení na pevný zadek

Důležitou čtyřku uzavírá cvičení, které je pro hýždě důležité. Chcete-li mít správné výsledky, pak je dobré cvičit hýžďové svalstvo minimálně dvakrát týdně. Začněte pozvolna a postupně přidávejte intenzitu a počet cviků. Cvičení na pozadí by mělo být součástí komplexního cvičení pro celé tělo. Výsledky se objeví po pravidelném cvičení, bude důležité vytrvat, a to i několik měsíců, než budou výsledky viditelné. Jaké cviky budou pro tvarování zadečku ty nejlepší?

Zdroj foto: insta_photos / Shutterstock.com

Dřepujte

Snad každý slyšel, že dřepy jsou pro krásně pevný a kulatý zadek stěžejní. Správný dřep však není jednoduchý. Postoj na šířku pánve nebo o něco širší. Z tohoto postoje se posunete dolů do dřepu. Pozor na rovná záda, aby se vám nekulatila, nebo jste je zbytečně nezatěžovaly. Při dřepu se nadechujete, když tělo vracíte do původní rovné pozice, vydechujte. Nepředklánějte se, paty jsou pevně na zemi, ramena rovná a stažená dozadu.

Zvedání pánve

Lehněte si na zem na podložku, ruce podél trupu, nohy mírně pokrčené a opřené o paty. Pomalu zvedejte zadek od podložky. V horní poloze vydržet pár sekund s pevně sevřenými hýžděmi a poté pomalu vraťte zpět na podložku. Pozor na prohýbání v bedrech. Na začátku vydržíte jen pár sekund, to je v pořádku, postupem času se bude výdrž stupňovat.

Zanožování

Stoj rovný, pokud máte problémy s balancem, přichytněte se stěny. Vždy pravou nebo levou nohu natáhněte a zanožte. Tělo je zpevněné, ramena tlačte dolů, hlava rovně, nekoukejte pod nohy. Zvedněte co nejvýše a poté vraťte zpět na místo. Zanožování můžete provádět také v kleku na všech čtyřech, nebo když ležíte na břiše.

Chůze pro pevný zadek

Aby cvičení nebylo jednotvárné a bavilo vás, přidejte si k němu třeba na první pohled obyčejnou chůzi. Ta je pro tělo velmi zdravá a potřebná. Když navíc jdete do mírného kopce nebo vyšlápnete schody v domě, a to klidně i několikrát za sebou.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.