Oblečení z bio bavlny aneb buďte šetrní k přírodě

Většina z nás určuje kvalitu oblečení podle její značky. Je sice krásné, že máte značkové oblečení, ale spousta značek tiskne na úplně obyčejný kus látky. Oblečení z bio bavlny je mnohem lepší. Proč?

Zdroj foto: B.Forenius / Shutterstock.com
Zdroj foto: B.Forenius / Shutterstock.com

Zamysleli jste se vůbec někdy nad složením oblečení, které nosíte? Bavlněné výrobky obsahují spoustu chemikálií z průmyslového zpracování. Říkáte si, že bavlněné oblečení je přece vyrobeno z rostliny? To máte sice pravdu, ale než se taková rostlina vypěstuje, a poté zpracuje, trvá to dlouhou dobu.

Používají se různá hnojiva, změkčovače a také velké množství silikonu. Určitě byste našli i další odrazující chemikálie.  Tím, že nosíte oblečení z bavlny, škodíte především sobě. Může vám způsobovat různé kožní potíže a při jeho skladování se chemikálie šíří i do vašeho domova. V oblečení se drží dlouhou dobu i po pravidelném praní. Zkuste proto vybírat kousky oblečení z bio bavlny.

Jaké jsou výhody oblečení z bio bavlny?

  • Při jeho výrobě jsou přísně dodržovány stanovená pravidla výroby.
  • Výrobci nepoužívají při pěstování chemické postřiky, hnojiva či pesticidy.
  • Veškerá výroba je dělána ručně.
  • Vlákna jsou pečlivě rozčesávána na jemnější vlákénka.
  • Neobsahují žádné přísady nebezpečné pro vaše zdraví.
  • Při jeho obdržení získáte certifikát nebo potvrzení o výrobě z bio bavlny.
  • Materiál je příjemný pro vaši pokožku.
  • Ušetříte tím nejenom planetu, ale i své zdraví.

Nikoho z vás by nejspíše nenapadlo, že oblečení může způsobovat tolik rozdílů. Někdo může být vůbec rád, že nějaké oblečení má, a druhý ukazuje, kolik má peněz. Oblečení z bio bavlny je sice trošku dražší, ale pokud zainvestujete, zaručíte si tím kvalitu materiálu, dlouhodobé nošení a ochráníte své prostředí. Na trhu naleznete spoustu sortimentů oblečení od klasických triček, spodního prádla až po šaty či bundy. Svůj kousek oblečení si najde určitě každý z vás.

Zdroj foto: Dream79 / Shutterstock.com
Zdroj foto: Dream79 / Shutterstock.com

Mezi ekologické oblečení patří i konopný materiál

Skvělou variantou je i oblečení vyrobené z konopí. Jelikož jeho pěstování má skvělé podmínky v našich zemích, tím pádem není potřeba různých hnojiv ani chemických postřiků. Oblečení z konopného materiálu je velmi příjemné při kontaktu s kůží. V období teplého léta mají chladivý účinek, proto se nebudete tolik potit, a je rychleschnoucí. Takže i když byste se zapotili, fleky potu nebudou znatelné.

Prádlo je velice pevné, a proto je odolné proti roztržení. Pokud máte rádi kousky, co vám vydrží i několik let, volte tuhle variantu. Oblečení se vyrábí pro ty nejmenší, ale i dospělí si určitě uloví svůj módní kousek. Bohužel je zde jedno mínus – že patří mezi dražší kousky, jelikož se vše vyrábí ručně.

Zajišťujete tak práci zemědělcům

S moderní dobou jdou dopředu i různé mašiny a přístroje pro používání v průmyslu. Zastupují tím ruční práce dělníků, kteří nám zaručují její kvalitu. Tím, že si koupíte oblečení z bio bavlny či konopí, podpoříte spoustu dělníků, kteří nemají dostatek práce. Ti vám na oplátku zaručí kvalitu vašeho oblečení, jelikož všechny rostliny pečlivě sází a pečují o ně.

Vše dělají ručně, výjimečně použijí šetrné stroje, které neohrozí jejich kvalitu.

Zdroj: ecoworldonline.com

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.