Proč používat lipozomální vitamín D

Vitamín D hraje důležitou roli v celé řadě procesů probíhajících v našem těle. V případě jeho nedostatku je možné přijímat ho také v podobě potravinových doplňků a tím organismu zajistit jeho potřebné množství. Běžně dostupné doplňky ale obsahují vitamín D ve formě, ze které se vitamín do těla velmi špatně vstřebává a efekt jejich užívání je tak zbytečně nízký. Řešením je užívání vitamínu D v lipozomálmí formě.

Zdroj foto: Billion Photos / Shutterstock.com

Proč potřebujeme vitamín D

Dostatečné množství vitamínu D je důležité pro správnou funkci imunitního systému, stejně jako pro správný růst kostí a zubů i správné fungování svalů. Velmi významný je jeho vliv na správné vstřebávání vápníku a fosforu. Jeho zvýšený příjem je tak vhodný pro osoby se sníženou imunitou i pro ty, kdo trpí osteoporózou, ostopénií či zvýšenou kazivostí zubů.

Vitamín D si naše tělo syntetizuje samo s pomocí slunečního svitu, ne vždy je to však dostatečné a občas je třeba vitamín D organismu dodat i jinak, tedy prostřednictvím potravinových doplňků.

Co je to lipozomální vitamín D

Při konzumaci doplňků s obsahem vitamínu D je důležité, aby se vitamín nacházel ve formě, kterou je tělo schopné maximálně efektivně zužitkovat, tj. aby se co nejlépe vstřebal. Právě proto je vhodný tzv. lipozomální vitamín D, což je forma, ve které je vitamín uzavřen do tukového obalu, díky kterému se velmi dobře vstřebává. Užívání takového doplňku je tak mnohem účinnější, neboť při něm organismus přijme vitamínu výrazně více, než při konzumaci běžných doplňků s vitamínem D.

Značka Pure rituals

Lipozomální vitamín D od firmy Pure rituals má však výhod mnohem více. V tomto doplňku totiž naleznete naprosté minimum syntetických látek a jedná se o přírodní produkt šetrný k lidskému organismu. Maximum pozornosti je věnováno tomu, aby byla jeho konzumace maximálně efektivní. O výhodách lipozomální formy již byla řeč, stejnou motivací je ovšem vedeno i balení do lahví nepropouštějících světlo, díky čemuž nedochází k degradaci obsahu a ztrátě jeho účinnosti.

Užívání lipozomálního vitamínu D značky Pure rituals je jednoduché. Stačí příslušnou dávku (u dospělých 2x denně 5 ml, těhotné a kojící ženy 1x denně 5 ml) rozmíchat v 1 dl džusu, šťávy nebo jiné tekutiny a vypít. Chuť vitamínového koncentrátu bude přehlušena chutí vybrané tekutiny, díky čemuž není třeba do přípravku přidávat další, často syntetické, složky.

Velká pozornost je ve společnosti Pure rituals věnována ekologii a vlivu výroby a distribuce produktů na životní prostředí. I v tomto ohledu je děláno vše pro to, aby byly výrobky Pure rituals maximálně ekologické. Výroba navíc probíhá na Slovensku v lokálních provozech.

Řada lipozomálních produktů značky Pure rituals je šetrným a přírodním řešením pro doplňování potřebných látek.

Ohodnoťte recept
Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.