Dámské hodinky vybírejte i podle tónu vaší pleti

Dnes je možné koupit hodinky pro ženy v pestré škále variací. Vybere si úplně každá, pro jakoukoli příležitost. Není potřeba se omezovat pouze na jedny hodinky. Hodinky dodávají každému outfitu potřebný šmrnc. Stejně jako boty nebo náramky existují hodinky pro každou příležitost. Zářivé, barevné, robustní, elegantní, konzervativní. Do kanceláře, na jednání se zákazníky, obchodními partnery, oběd se šéfem, na romantické rande, ale i na výšlap.

Zdroj foto: sebra / Shutterstock.com

V posledních desetiletích jsou stále populárnější náramkové hodinky. A prozradíme vám jeden zábavný fakt: náramkové hodinky nosily ženy pouze před 20. stoletím, hlavně pro účely zdobení, nikoli pro praktické funkce, jako ukazatel času. Myslíme si, že to platí dodnes. Vzhledem k tomu, že ženy považují náramkové hodinky hlavně za druh doplňků, záleží jim nejvíce na vzhledu hodinek.

Hodinky pro ženy mohou být účinným doplňkem vašeho vzhledu, nebo se dokonce mohou stát podpisem vašeho stylu. Bezpochyby by byla velká chyba kupovat hodinky jen podle toho, jak vypadají. Když už, ať plní i funkci praktickou a něco vydrží.

V závislosti na oblečení i situaci si lze vybrat ciferník hodinek, který je pro vás nejvhodnější. Pokud jste během schůzky nebo příležitostných aktivit v kancelářském oblečení, minimalistické hodinky mohou být skvělou volbou. Na stranu druhou, klenotnické hodinky zdobené drahými drahokamy by mohly být vhodnější ke kombinování efektních šatů pro prestižní nebo speciální událost. Stejně jako ostatní typy doplňků stojí za zvážení, jak materiály a ozdoby hodinek odpovídají vašemu tónu pleti. Dokážete-li se trefit, hodinky pozoruhodně vylepší váš celkový vzhled.

Zdroj foto: Krakenimages.com / Shutterstock.com

Studený a teplý tón pleti

Tóny pokožky spadají obecně do jedné ze dvou kategorií: teplá nebo chladná. Tón pleti poznáte podle barvy vašich žil. Chladné tóny pleti se vyznačují namodralými žilkami. Jestliže máte chladný tón pleti, můžete si při pohledu do zrcadla všimnout narůžovělých nebo růžově červených podtónů. Říká se, že většina lidí má chladnou pokožku, včetně těch s lehce či silně opálenou kůží (dnes je možné opalovat se přírodně, v soláriu nebo pomocí kosmetických výrobků, což může být matoucí).

Teplé tóny pleti poznáte tak, že vaše žíly jsou spíš nazelenalé. Při pohledu do zrcadla může osoba s teplým tónem pleti pozorovat žluté nebo zlato/meruňkové podtóny. Lidé se světlou pletí mají obvykle teplý odstín pleti. A tím se dostáváme k výběru vhodných hodinek.

Pouzdro hodinek

Ženám s chladným tónem pokožky budou nejlépe pasovat hodinky s pouzdrem z nerezové oceli, stříbra či bílého zlata. Naproti tomu náramkové hodinky se zlatým nebo růžově zlatým pouzdrem budou tou nejlepší volbou pro ženy s teplou pletí. Jestliže toužíte vlastnit hodinek více a neutratit spoustu peněz, využijte slevové kupóny nebo nakupujte v akčních slevách.

Zdobení a drahokamy

Chladným typům pleti budou slušet diamanty, sklíčka, kamínky s kamennými odstíny: růžová, modrá, červená, purpurová. Lichotivou volbou může být i ciferník hodinek zdobený diamanty, modrým safírem, rubínem, akvamarínem nebo smaragdem. Dámy s teplými tóny pleti by měly zvážit drahokamy se zemitými odstíny: granát, alexandrit, citrín nebo žluté diamanty.

Velikost hodinek a sklo

Pro dámu by velikost ciferníku neměla být příliš velká. Nicméně musí vyhovovat velikosti vašeho zápěstí. Drtivá většina žen dává přednost hodinkám s průměrem ciferníku 34-38 mm. Aby se hodinky staly ladným detailem dámského outfitu, nesmí být velikost přemrštěná. Elegantní hodinky Michael Kors nabízí širokou paletu hodinek i pro tu nejnáročnější ženu.

Zdroj foto: nina.grib / Shutterstock.com

Dalším důležitým prvkem, který byste měli při výběru hodinek zvážit, je sklo. Existuje několik typů, ale safírové sklo je nepochybně nejlepší volbou, protože disponuje vysokou odolností proti poškrábání. Pokud si pořídíte hodinky, které mají safírové sklo, pak máte sklíčko nejvyšší kvality.

Řemínky na hodinky

Na výběr je mnoho různých druhů řemínků, které si můžete vybrat. Vzhledem k tomu, že ženy obecně dávají přednost různým oblečením (podle nálady a příležitosti), je lépe, abyste buď měla vícero hodinek, nebo měla alespoň vyměnitelné řemínky, aby vyhovovaly všem situacím. Takto vám stačí jedny či dvoje hodinky a pouze vyměníte řemínek.

Elegantní volbou mohou být kožené řemínky. Barva řemínků pro vaše hodinky by měla odpovídat ostatním prvkům ve vašem šatníku. Například jestliže máte černou koženou kabelku nebo černé vysoké podpatky, není pochyb o tom, že byste měla k hodinkám zvolit černý kožený řemínek.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.