Triko versus cyklodres: v čem vyrazit na cyklovýlet

Blíží se doba cyklovýletů a momentů strávených v cyklistickém sedle. U té příležitosti jsme se pro vás rozhodli sepsat porovnání klasického trička a cyklodresu. Jaké jsou hlavní výhody cyklistického dresu a proč byste si jej měli pořídit, i když na kole nejezdíte pravidelně každý víkend?

Cyklodres odvádí pot z vašeho těla

Také nemáte rádi, když se zpotíte od hlavy až k patě v tělocvičně a váš cvičební úbor se na vás nalepí, což má za následek, že jste celí ulepení a nemůžete se dočkat sprchy? Kvalitní cyklodresy si s touto situací hravě poradí. Přebytečný pot, který vaše tělo během jízdy na kole vyloučí, totiž pohltí a odvedou ho z vaší kůže pryč. Vy se tak budete cítit pohodlně a svěže, i když se okolní teplota bude pohybovat vysoko nad dvaceti stupni Celsia.

Kapsy na mobil i svačinu

Víte, co má každý pánský cyklodres na zádech? Velké kapsy. Těmi disponují i dámské cyklodresy, ale v porovnání s variantami pro muže jsou o něco menší. A na co takové kapsy využít? Na cokoliv. Můžete v nich převážet svůj mobilní telefon, klíče od bytu i svačinku na cestu. Na kapsách oceníte zejména to, že jsou neustále po ruce. Kolik triček s kapsami, navíc uzavíratelnými, znáte? Aneb další bod pro cyklodresy.

Zdroj foto: Josep Suria / Shutterstock.com

Zapínání na zip

Vyhouplo se během vašeho výletu na kole zpoza mraků sluníčko a vám je horko a chcete svou kůži vystavit slunečním paprskům? Pokud na sobě máte cyklodres, stačí jej pomocí zipu trochu pootevřít. A naopak, až se zatáhne a vám bude foukat na krk, zip můžete opět vrátit na své původní místo. Touto vlastností se obyčejná trička pochlubit nemohou, takže opět další bod získávají dresy na kolo. Tentokrát za praktičnost. Metoda zapínání na zip existuje u obou variant dresů, tedy u pánských i dámských modelů.

Perfektní a praktický střih

Další výhodou cyklistického dresu je fakt, že vám skvěle padne a nebude vám při jízdě na kole překážet. Perfektně padnoucí cyklodres poznáte podle toho, že zkopíruje vaši postavu, a i při předklonu vám nebude foukat na záda. Tím ochráníte své ledviny před prochladnutím, a navíc se budete cítit pohodlně. Hlavní tajemství střihu cyklistických dresů totiž spočívá v tom, že jsou vepředu kratší a vzadu delší. Tímto střihem klasická trička nedisponují. Tudíž, další důvod, proč si zvolit cyklodres.

Silikonové pásky

U některých tipů dresů existuje i speciální silikonový pásek, který zaručuje, že dres drží na místě. V praxi to znamená, že ani pánské, ani dámské cyklodresy se vám nikam nevytahují, ani když si během přestávky vyklepáváte ruce nebo jinak cvičíte či zvedáte ruce nad hlavu. Tudíž i v tomto bodě mají dresy na kolo výhodu.

Zdroj foto: dolomite-summits / Shutterstock.com

Barevnost, design a nápaditost

Při jízdě na kole záleží také na tom, jakou barvu má vaše oblečení. Může se to na první pohled zdát povrchní, ale hned vám vysvětlíme, proč je barva vašeho cyklistického úboru tak důležitá. Díky barevnosti a designu vašeho vrchního dílu jste na silnici lépe viditelní, a tím pádem jste i více v bezpečí. 

Výrobci cyklodresů to dobře vědí, a proto myslí i na speciální reflexní elementy, které jsou součástí dresů na kolo. Pokud jezdíte v pestrobarevném, klidně i křiklavém vršku, ostatní o vás vědí – a řidiči automobilů a dalších dopravních prostředků vás nepřehlédnou a včas se vám vyhnou. 

Cyklodresy jsou prodyšné, úžasně vám padnou, do zadních kapes si můžete schovat nejrůznější poklady, kdykoli během cesty si je můžete rozepnout či naopak zapnout – a nemusíte se bát toho, že by vám nafoukalo na záda. Takže na kolo jedině v kvalitním cyklodresu.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.