Bělení zubů: Alternativ je k dispozici hned několik

Krásné bílé zuby jsou snem každého z nás. Většinou se ale nejedná o žádnou samozřejmost, jak by se na první pohled mohlo zdát. Spousta lidí tak využívá nejrůznějších alternativ, jež bezesporu k efektivnímu vybělení chrupu vedou. My se v následujících řádcích zaměříme jak na domácí, tak i ordinační bělení. Samozřejmě neopomeneme uvést také orientační ceny za tuto proceduru.

Zdroj foto: Josep Suria / Shutterstock.com

Specifika domácího bělení zubů

Domácí bělení zubů by se nemělo obejít bez asistence zubního lékaře nebo dentální hygienistky. Určitě se vyplatí dbát na rady specialistů. Veškeré procedury ale zvládnete bez potíží sami. Určitě stojí za to mít po ruce různé potřebné nástroje a také zrcadlo. Právě v něm uvidíte, jak na tom z hlediska nějakého aktuálního stavu jste. Pochopitelně se pak dozvíte i samotný výsledek. Počítat je třeba s tím, že bělení zubů tímto způsobem může trvat klidně i několik týdnů. 

Ordinační bělení je mnohdy pohodlnější

Proč? Důvod je celkem jasný. Nemusíte vůbec nic dělat. Dentální hygienista se o vás postará se vším všudy. Samozřejmě bělení předchází ještě čištění zubů prostřednictvím rotačního kartáčku. Mnohdy se také účinky gelu zesilují modrým světlem. Jinak se také procedura orientuje na to, jaký by měl být výsledný odstín chrupu. Ne, každé zuby jsou po vybělení totožně bílé. I tento fakt je zapotřebí brát v potaz.

Zdroj foto: Re_sky / Shutterstock.com

Kam se dostanete s cenou?

U ordinačního bělení je zapotřebí počítat s částkou přesahující 6500 korun. Záleží pochopitelně hlavně na tom, kolik sezení budete muset absolvovat. Jinak je třeba brát v potaz u samotný charakter bělení zubů. Alternativ je hodně. U domácího bělení se cena pohybuje níže. Opět se odvíjí od konkrétní sady pro domácí bělení zubů. Pozor je třeba si dát na ty úplně nejlevnější, které svou kvalitou nemusí odpovídat.

Ohodnoťte recept
Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.