7 tipů na nejlevnější mobily na trhu

Sehnat dnes jakýkoli mobilní telefon není problém. Dostali jsme se do doby, kdy jsou na trhu zařízení za pár korun. Určitě se nejedná o mobily, které by v podstatě vůbec nic neuměly. Ostatně pamatujeme si na mobilní dobu ve svých začátcích, kdy telefon sloužil pouze k volání nebo posílání SMS. Mnohdy nedokázal ani zobrazit čas a nedisponoval v podstatě žádnými funkcemi. Dnešní nejlevnější telefony toho zvládají vcelku dost. My se podíváme na různé modely, jež stojí za zvážení. věnovat se budeme jak klasickým tlačítkovým přístrojům, tak i smartphonům.

Zdroj foto: Lightfield Studios / Shutterstock.com

Malý a nejlevnější Maxcom MM134

Rádi byste malý kompaktní telefon, který vás nevyjde ani na 300 korun? Mezi takovéto nejlevnější mobily bezesporu patří Maxcom MM134. Jedná se v podstatě o jakousi klasiku. Telefon dokonale padne do ruky a můžete si být jistí, že veškeré základní funkce zvládá na jedničku. Fotografie s rozlišením 0,08 megapixelů se hodí snad jen k zobrazení na tomto zařízení, ale to může určitě stačit. Na displeji s rozlišením 128 x 160 bodů si budete moci nejen fotky pohodlně prohlédnout. Uložit je lze na MicroSD kartu s kapacitou 16 GB. Telefon disponuje klasickými kancelářskými aplikacemi typu kalkulačky nebo kalendáře či organizéru. Energie budete mít dost, postará se o ni akumulátor s kapacitou 600 mAh.

Panasonic KX-TU110EXC jako sázka na klasiku

Patříte mezi vyznavače telefonů vyznačujících se především velkými tlačítky? Pak se určitě vyplatí vsadit na Panasonic KX-TU110EXC. Tento mobil je právě charakteristický tlačítky, která fakticky vyplňují více než polovinu jeho plochy. Samozřejmě jsou podsvícená. Potřebujete-li společníka, jenž dokáže vydržet v pohotovostním režimu 225 hodin, jste na správné adrese. Rozměrově se jedná o skutečně kompaktní zařízení. Jeho rozměry jsou 114 x 51 x 13,5 mm.

Aligator A890 s velkým diplejem

Jestliže se spíše ohlížíte po telefonu, který bude sice tlačítkový, ale nabídne velký a maximálně přehledný displej, jste na správné adrese. Konkrétně se bude jednat o 2,8palcový displej. Ovládání Aligatoru A890 je velmi přehledné a menu intuitivní. Obsluhu tak zvládnete naprosto jednoduše, mnohdy i bez brýlí. Velkou výhodou tohoto mobilního telefonu je také jeho vybavení satelitním přijímačem GPS. Poloha mobilu se tak určí bez problémů přímo na metry. Samozřejmostí je u tohoto telefonu také SOS tlačítko. Máte strach, že byste si mohli zařízení nechtěně vypnout? Nemusíte, jeho součástí je totiž také pojistka proti nechtěnému vypnutí. Designově mobil určitě nezklame, volit jej lze v několika barevných variacích.

Energizer Energy E241s s intuitivním ovládáním

Výbornou volbou mezi levnými mobilními zařízeními je bezesporu také Energizer Energy E241s. Jedná se o mobil, který nabízí spousty výhod spojených se smartphony, nicméně jedná se o ryze tlačítkové provedení. Například podporuje 4G připojení. Budete si tak moci užívat nejrychlejšího mobilního internetu, který je aktuálně k dispozici. Jinak se tento telefon vyznačuje také poměrně solidní kapacitou baterie, a to 1900 mAh. V pohotovostním režimu dokáže vydržet až neuvěřitelných 131 hodin. Co se týká rozměrů, ty jsou maximálně kompaktní, konkrétně 116 x 50 x 14 mm. Nosit jej můžete klidně i v kapse. Hmotnost 63 g je minimální a mobil v kapse takřka neucítíte.

Alcatel U3 3G je smartphonem za minimální cenu

Současné době vládnou chytré telefony. Jestliže se i vy rozhodujete pro některý z nich a nehodláte do něj investovat horentní sumy, vyzkoušejte jeden z nejlevnějších modelů svého druhu Alcatel U3 3G. Jedná se smartphone se čtyřpalcovým displejem. Ten je v kombinaci s hrubším povrchem zadního krytu ideální volbou. Telefon pohodlně vezmete do ruky a můžete s ním pracovat. Unikátní vzhled dávají telefonu mimo jiné také zaoblené hrany. Jinak se tento mobil vyznačuje ještě dalšími unikátnímu funkcemi. Jmenovat bychom mohli třeba Phone Guard, tedy jakéhosi hlídače výdrže baterie. Co se týká úložiště, z většího množství aplikací nemusíte mít strach. Uživatelská paměť je sice jen 700 MB, nicméně rozšířit ji můžete velmi pohodlně prostřednictvím MicroSD karet.

Zdroj foto: Evannovostro / Shutterstock.com

MyPhone FUN 8 se skvělým displejem

Levný smartphone se solidním HD IPS displejem. Také tímto způsobem by bylo možné model MyPhone FUN 8 charakterizovat. Kvalitní displej vyznačující se mimo jiné také vcelku rozsáhlým pozorovacím úhlem vás bude bavit. Jinak se tento telefon vyznačuje také LTE konektivitou, což u levnějších modelů nebývá zvykem. Jestliže si budete chtít podmanit sociální sítě, získáte s tímto telefonem jedinečnou šanci. Fotoaparát se vyznačuje různými funkcemi spojenými právě s Instagramem či Facebookem. Zapomenout nelze u tohoto telefonu také na vysokou výdrž baterie. Dobře vám bude sloužit po dobu celého dne. Jinak funguje na platformě Android 8.1 Oreo. Systém je svižný, ovládání intuitivní.

Huawei P8 Lite dohání vyšší střední třídu

Podívat se podrobněji musíme také mezi mobily Huawei. Zmiňovaný model přišel na trh již v roce 2015 a získal se poměrně solidní oblibu. Jedná se fakticky o jeden z nejprodávanějších telefonů u nás. Na první pohled zaujme už jenom 5.2″ velký displej vybavený 2.5D zaobleným sklem. Osmijádrový procesor zajistí svižný chod telefonu a luxusně působí také kovový rám po obvodu zařízení. A platforma, na níž mobil jede? Aktuální Android 7 Nougat. Stačí jen začít a užívat si spousty aplikací. Na Google Play je jich nepřeberné množství jak v bezplatné, tak i placené podobě.

Ohodnoťte recept
Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.