5 tipů na lahev na pití, která vydrží

Denně by měl dospělý člověk vypít 2 až 3 litry vody podle fyzické zátěže. Voda je zásadní pro správné fungování těla, trávení a vstřebávání živin. Skvělým pomocníkem pro dodržování pitného režimu je lahev na vodu.

Nosit si pití v PET lahvi není zdravé, PET lahve totiž do vody za určitých podmínek vypouští potenciálně zdraví škodlivé látky. Navíc znečišťují planetu, většina jich končí na skládkách a ve spalovnách a i politicky už existuje tlak na jejich omezení. Místo nich si raději vyberte díky tipům z Econea.cz ekologickou lahev na pití

Proč si vybrat ekologickou lahev na vodu

Protože lahve na vodu jsou vytvořené tak, aby vám sloužily dlouhé roky nebo desetiletí. Vyrábí se z celé řady různých materiálů – odolného borosilikátového skla, recyklovatelného plastu nebo nerezové oceli. Můžete si do nich dát vodu, šťávu nebo čaj. Ušetříte tisíce korun za nakupování balených nápojů v obchodech a budete mít postaráno o pitný režim na výletech, při sportu, na cestách nebo v práci. 

Zdravá lahev

Je česká značka, která šetří lidem zdraví i peníze. Zdravá lahev neobsahuje ftaláty, změkčovadla ani toxické látky. Můžete ji dávat do myčky i mikrovlnky. Kromě lahví vyrábí i shaker. Všechny zdravé lahve mají vyměnitelná víčka, zátky i těsnění, aby sloužily dlouhé roky a šetřily tak peníze i životní prostředí. Designy lahví mají pro děti, teenagery, dospělé i sportovce v objemech 0,5 l, 0,7 l a 1 l.

Lahve Retap

Jsou z odolného borosilikátového skla. Mají skandinávský design a jsou ručně vyráběné v České republice. Na všechny Retap lahve je doživotní záruka. Pokud se vám omylem rozbijí, výrobce vám je zdarma vymění. Vybírat můžete z objemů 0,3 l, 0,5 l a 0,8 l a pestrobarevných víček. Hodí se do města i do přírody. 

Lahve Equa

Z odolného borosilikátového skla jsou i lahve Equa v mnoha stylových designech. Většina Equa lahví je vyrobena v České republice. 10 % z čistého zisku putuje na podporu evropských organizací, které prosazují zdravý životní styl a ochranu životního prostředí. Jsou skvělé do města, na sport i do přírody. 

Lahve a termosky Dopper

Designové lahve a termosky Dopper mají praktické víčko ve tvaru kelímku, ze kterého se můžete napít kdekoli a kdykoli. Mají lahve na studené nápoje, horké tekutiny i termosky, takže si vybere úplně každý. Jsou z recyklovatelného plastu, borosilikátového skla i nerezu. Hodí se na sport, výpravy do přírody a při cestování.

Lahve a termosky Made Sustained

Vyrábí lahve na vodu, termosky a opakovaně použitelné obaly na svačinu nebo oběd. Jejich nerezové termosky udrží díky speciální termoizolaci nápoj studený 24 hodin nebo horký 12 hodin. To běžné termosky nedokážou. Vybírat můžete z mnoha variant designu o objemu 0,5 l nebo 1 l. Termosky z řady Knight jsou celé z nerezové oceli bez kousku plastu.

Hodí se na dlouhé túry a sportovní výpravy. 

Kterou lahev na vodu nebo termosku byste užili nejvíce? Vyberte si toho správného eko pomocníka pro zdravý pitný režim a ušetřete tisíce korun i životní prostředí. Planeta i peněženka vám za to poděkují. 

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.