Novinky Androidu 12: Vylepšení obrazu v obraze a jiné zajímavosti

Už jste stihli dokonale prozkoumat prostředí Androidu 11 a najít ty největší vychytávky? Nejspíše ano, nicméně nyní to vypadá, že Google brzy vypustí do světa beta verzi Androidu 12. Ten by měl být skutečně zajímavý a inovativní.

My se na některé novinky zaměříme podrobněji v následujících řádcích.

Usnadnění práce jednou rukou

Když se podíváme na úhlopříčky nových chytrých telefonů, zjistíme, že jsou stále větší. Uživatelské požadavky jsou zkrátka jasně čitelné. Ovládat systém jednou rukou je velmi náročné, mnohdy takřka nemožné. Výrobci proto dávají do systému režim ovládání jednou rukou, jenž toto usnadní. Android 12 není výjimkou.

Inteligentní otáčení obrazovky

Když se vám obraz v telefonu otočí v nesprávnou chvíli, je to často k vzteku. Android 12 se chlubí funkcí chytrého otáčení. Je samozřejmě automatické, nicméně jako orientační hodnota je brán pohyb hlavy, již snímá selfie kamera. Vše je maximálně přesné a obraz vidíte tak, jak potřebujete.

Efektivní dvojaplikace

Už jste měli skládací telefon? Pak jistě víte o párování aplikací. Nyní se tento prvek stane realitou i v klasickém prostředí Androidu 12. Jednoduše si vyberete dvě aplikace, které spustíte ve speciálním režimu, kdy bude rozdělená obrazovka.

Zdroj foto: Maria Savenko / Shutterstock.com

Vylepšený režim obrazu v obraze

Změna velikosti okna v režimu obrazu v obraze byla v minulosti mnohdy poměrně solidním oříškem. Nyní je možné změnit velikost okna pouhým gestem. Na přechozí velikost se vrátíte jednoduše dvojím poklepáním. O další změny se postará gesto pinch-to-zoom.

Screenshoty celé obrazovky

Potřebujete zachytit obrazovku v celé její délce? Na většině mobilů nemáte šanci. Android 12 tuto alternativu umožní. Vyfotografování celého menu nastavení se tak stane realitou. Už nepůjde pouze o viditelné součásti obrazovky.

Zdroj foto: THE YOOTH / Shutterstock.com

Unikátní animované bubliny

U Androidu 11 se stala jakousi novinkou chatovací bublina. U nového systému dojde k její designové změně. Přechod mezi více bublinami se stane mnohem pohodlnější a jednodušší. Stejně tak se zlepší prolínání a zmenšování bublin.

Užijte si specifického herního módu

Ta bude zajištěna díky službě GameManager. Hraní se tak stane maximálně plynulým a ničím už nemůže být rušeno.

Ohodnoťte recept
Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.