Vyzkoušejte současný trend – městskou turistiku! Jak se stát přeborníky v tomto oboru?

Turistiku lze dělit podle toho, jaké dopravní prostředky během ní využíváte, podle činností, které podnikáte, a také podle konkrétních míst, která během vyletění navštívíte. A právě do poslední jmenované skupiny patří městská turistika. Jak se jí začít věnovat a stát se v ní přeborníkem? Vše jsme pro vás zjistili a rádi se s vámi o získané informace na následujících řádcích podělíme.

Zdroj foto: Sven Hansche / Shutterstock.com

Vyberte si město

Prvním krokem k úspěšnému absolvování městské turistiky je výběr toho správného města. Láká vás romantika v Paříži, památky v Římě, procházky Londýnem nebo snad jízda na kole po Amsterdamu? Každý má rád něco jiného, tudíž se nebojte vybrat takové město, které máte na seznamu svých přání již pěkně dlouho a opravdu vás láká.

Kupte si letenky, jízdenky či natankujte plnou nádrž

Město máte vybrané? Nyní už jen stačí najít ty nejvýhodnější letenky a neváhat s jejich koupí. Abyste si nemuseli plýtvat dovolenou, je nejvýhodnější vyrazit na víkendový pobyt. Pokud chcete ve vašem vysněném městě strávit víc dní, můžete si víkend prodloužit o čtvrtek, pátek či pondělí. Pokud vás lákají města v České republice, vyhledejte si vhodné autobusové či vlakové spoje – a rovnou si zakupte lístky. Pokud máte auto a na místo se dopravíte sami, odpadne vám jedno zařizování.

Nastudujte si historii a zajímavosti

Nemusíte si nutně kupovat papírového průvodce a přečíst ho od začátku do konce před tím, než se na cestu vydáte. Vše, co vás o daném městě zajímá, najdete i online. Ať už se zajímáte o umění a s ním spojené galerie a muzea nebo o historické památky, architekturu či přírodní divy, na internetu najdete vše. I taková internetová turistika je zajímavá.

Praktickými pomocníky vám mohou být i blogy psané místními lidmi, ze kterých můžete načerpat inspiraci a využít cenných rad, které byste v klasickém průvodci nenašli. Místní znají své město nejlépe, takže díky nim můžete získat přehled o tom, kde se skvěle najíst, kam si zajít na kávu a která místa slouží jako báječné lokality kupříkladu na piknik.

Praktické aplikace do chytrého telefonu

Před odletem či odjezdem do cílové destinace si do svého chytrého telefonu stáhněte několik aplikací, které se vám budou hodit. Mezi ně patří:

 • mapy,
 • průvodce,
 • předpověď počasí,
 • Meetup,
 • TripAdvisor,
 • Flush.
Zdroj foto: MCFa / Shutterstock.com
 1. Aplikace mapy se vám hodí až se při svých toulkách městem ztratíte v zapadlých romantických uličkách.
 2. Průvodce je skvělou aplikací, kterou využívá stále více měst: můžete si tak stáhnout průvodce přímo po konkrétním městě, stačí jen hledat.
 3. Předpověď počasí máte pravděpodobně s mapou již nainstalovanou ve svém mobilu, ale raději jsme ji také přidali na seznam.
 4. Meetup je skvělá aplikace, která vás propojí s místními lidmi, co mají stejné zájmy jako vy, a pokud cestujete sólo a zatoužíte po společnosti, Meetup je aplikace, která vám s tím pomůže.
 5. TripAdvisor je cestovatelská klasika. Chcete si najít top místa, která stojí za návštěvu? S pomocí TripAdvisoru zjistíte, jak se ostatním na daném místě líbilo a zda stojí za návštěvu.
 6. A kdyby se vám náhodou stalo, že vás uprostřed města přepadne nutnost odskočit si na toaletu a nebudete vědět kam, pomůže vám aplikace Flush alias databáze veřejných toalet.

Jestliže milujete města a rádi se touláte jejich uličkami, bloumáte kolem místních krámů, navštěvujete místní podniky a ochutnáváte pokrmy a nápoje, doufáme, že vám výše zmíněné tipy přijdou vhod a vzpomenete si na ně při příštím plánování víkendového pobytu.

Pokud si dopředu nastudujete všechny důležité informace a tipy od místních, pobyt ve městě si tak o to víc užijete a nebudete se zdržovat studováním na místě. A hlavně nezapomínejte na to, že kdykoli se pohybujete ve městě, je důležité hlídat si všechny své věci, aby vás o ně nějaký drzý zloděj nepřipravil. Také vás láká městská turistika?

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.