Plán na Silvestr aneb zažijte ten nejhezčí poslední den roku

Konec roku se blíží a s ním i Vánoce a Silvestr. Aby bylo završení letošního roku a zároveň přivítání roku nového co nejkrásnější, je důležité se na Silvestr dobře připravit.

Zdroj foto: Yulia Grigoryeva / Shutterstock.com
Zdroj foto: Yulia Grigoryeva / Shutterstock.com

Tento den totiž není jen o bujarém večerním veselení s přáteli, ale také o správném bilancování, čerstvém vzduchu i dobrém programu.

Silvestr: Program dopředu

Aby byl poslední den roku maximálně využitý, nenechávejte program náhodě. Připravte den sobě i celé vaší rodině dopředu, máte spoustu času na přípravy například během vánočních dnů volna. Zeptejte se ostatních, jak si Silvestra představují oni, zamyslete se nad tím, jak by měl dokonalý poslední den roku vypadat u vás. Jedině tak vytvoříte perfektní program pro vás všechny.

Připravte originální snídani

Začněte s oslavou konce roku už ráno. Vstaňte dřív a přichystejte na zemi malý piknik, může to být v jídelně nebo třeba v obývacím pokoji. Díky pikniku uprostřed vašeho domova připravíte neotřelý typ stolování a proměníte tak vaši poslední snídani roku originálně. Na zem dejte matrace, deky a pohodlné polštáře. Doprostřed vašeho sezení servírujte různé dobroty, může to být klidně zbytek vánočního cukroví, vánočka s marmeládou a nezapomeňte také na voňavý čaj a lahodnou kávu.

Dopoledne na čerstvém vzduchu

Pro načerpání síly do nového roku vykročte pravou nohou vyrazte na poslední procházku roku. Spolu s rodinou vymyslete výlet, kde je vám všem nejlépe. Může to být výlet na blízkou zříceninu, do parku či lesa anebo také do centra města, tento výlet můžete spojit také s návštěvou kostela a místního betlému. Čerstvý vzduch vám dodá dostatek kyslíku, navíc se příjemně protáhnete a fyzicky unavíte.

Příjemnou procházku a výlet můžete zakončit u oběda někde ve městě, nemusíte si tak dělat starosti s vařením. Nezapomeňte si však udělat rezervaci, na Silvestra má totiž takový plán mnoho dalších lidí. Vychutnejte si oblíbené jídlo, dejte si po obědě malou kávu a třeba i sladkou tečku. Zkrátka ať se cítíte co nejlépe.

Klidnou hlavu využijte k přemýšlení

Po skvělé procházce i dobrém jídle je čas na bilancování nad uplynulým rokem. Řekněte si s rodinou společně a nahlas vše, co vás za ten rok potkalo. Vzpomeňte si na společné stěhování, krásnou dovolenou nebo také na chvíle smutku, které neodmyslitelně patří do každého života. Vzpomeňte si na to, v čem vás uplynulý rok posunul dál, a naopak které úkoly ještě nemáte splněny.

Snadno si pak vytvoříte rodinný seznam novoročních předsevzetí. Seznam můžete klidně společně sepsat u jednoho stolu, ještě v restauraci. Každý má totiž nějaký sen, který si chce splnit. Tím, že své sny řeknete nahlas před vašimi nejbližšími, bude plnění mnohem snazší.

Odpoledne plné těšení a příprav

Doma se odpoledne určitě pustíte do společných příprav na večerní bujaré veselí. Připravte si vaše nejoblíbenější pomazánky, s nimiž pak můžete udělat ty nejlepší chuťovky nebo chlebíčky. Ty totiž neodmyslitelně patří na silvestrovský stůl. K přípravě nejlepších pokrmů může patřit také sushi, sýrové fondue nebo třeba tatarák. Záleží na vás, které pokrmy milujete. Mezi silvestrovské pohoštění by mělo patřit nějaké originální jídlo, které nebývá součástí všedních dní. Jedině tak dosáhnete jedinečnosti posledního večera roku.

Připravte si zábavu na večer

Důležité je připravit si také zábavu na večer. Pokud zůstáváte doma s dětmi, určitě se vám budou hodit oblíbené deskové hry. Jako překvapení pro všechny můžete také koupit novou hru, na dnešním trhu najdete mnoho zábavných a originálních druhů.

Večer už stačí jen připravit dobrou hudbu, udělat si hezkou atmosféru, vyzdobit byt a strávit příjemný čas s rodinou. O půlnoci nezapomeňte přivítat Nový rok s přípitkem, na to se vám bude rozhodně hodit dobrý šampus, pro děti nezapomeňte také na dětský šampus.

Zdroj: verywellmind.com

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.