Komoda – praktický kus nábytku, který se rozhodně vyplatí mít!

Komoda je klasickým kusem nábytku, který se vrací do obliby. Před asi tuctem let byla spojována především s výzdobou bytu po babičce, dnes hostí téměř každý moderní interiér a svým majitelům nabízí poměrně hodně hmatatelných výhod. Dřevěné komody jsou multifunkčním bytovým nábytkem, který se skvěle hodí pro uložení nejrůznějších věcí – od spodního prádla a drobného oblečení, přes ložní prádlo a ubrusy, až po nádobí a sklo.

Jeden kus nábytku, mnoho použití

Dřevěné komody jsou klasickým bytovým nábytkem, jehož funkčnost je oceňována po mnoho staletí. Používaly je naše prababičky, babičky a maminky a dnes i my oceňujeme jejich přednosti. Komoda je velmi univerzální kus nábytku a jejím hlavním úkolem je poskytnout v bytě další prostor pro uložení různých druhů věcí. Tento kus nábytku lze použít k mnoha účelům, ať už zřejmým nebo méně.

Dřevěné komody lze doma umístit prakticky do každé místnosti – do obývacího pokoje, ložnice, jídelny, ale i do předsíně a dokonce i do koupelny. Místo, kde bude umístěna, určuje její konkrétní aplikace. V obývacím pokoji a jídelně slouží dřevěné komody především k uložení nádobí, ubrusů a kuchyňských doplňků. V ložnici nabízejí mnoho cenného prostoru pro uložení prádla, lůžkovin a drobných oděvních doplňků – např. pásků a šperků. V koupelně do komody, můžeme uložit ručníky a koupelnové doplňky, v předsíni pak rukavice, čepice, šály a další drobnosti.

Jakou komodu si vybrat do svého bytu?

Zájem o komody, který rok od roku roste, má za následek značnou dostupnost tohoto typu nábytku na prodej. V současné době máme na výběr komody různých velikostí – od malého úzkého nábytku ideálního do malých místností, přes středně velké dřevěné komody až po dlouhý, efektní nábytek, který se perfektně hodí především do prostorných obývacích pokojů a jídelny.

Abyste si pro sebe vybrali ten nejlepší kus nábytku a využili jeho plný potenciál, stojí za to zvážit především jeho konkrétní zamýšlený účel. Komody s prostornými zásuvkami jsou nejlepší volbou pro uložení oblečení, spodního prádla a drobných doplňků. Pokud plánujete v komodě ponechat nádobí, lůžkoviny a ručníky, vyplatí se zvolit nábytek s dvířky a praktickými policemi uvnitř. Skvělou koupí do jídelny a obývacího pokoje budou dřevěné komody s prosklenými dvířky, které Vám umožní vystavit domácí porcelán, kryštál a dekorace.

Pokud si chceme pořídit nadčasový kus nábytku klasického vzhledu, který vydrží opravdu dlouho, vyplatí se zvolit komody z borovicového nebo dubového dřeva. Jedná se o pevný, odolný a vzhledově estetický nábytek, který bude efektní ozdobou každého domácího interiéru. Jejich přírodní charakter dokonale zapadá do současných ekologických trendů a umožňuje navození přívětivého mikroklimatu do domu či bytu, přispívajícího ke zdraví a pohodě celé rodiny.

 Zdroj obrázku: New Africa / Shutterstock.com

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.