Vybavení obývacího pokoje: Myslete nejen na stylovou sedačku

Pořídili jste si nový byt, zrenovovali rodinný domek, nebo uvažujete o novostavbě? Ať už se nacházíte v jakékoli situaci, měli byste určitě myslet na jeho vybavení.

Hodně důležitou roli přitom hraje bezesporu obývací pokoj. Právě v této místnosti budete nejspíše trávit velkou porci času. Navíc sem přijdou návštěvy, jež by měly být uspořádáním vašeho obývacího pokoje mile překvapené. Jak takový obývací pokoj efektivně vybavit, aby vypadal hezky a vy byste za něj nedali neskutečné množství těžce naspořených financí? Na to se podíváme podrobněji právě v tomto článku. 

Vhodná výmalba jako základ

V první řadě se soustřeďte na vymalování obývacího pokoje. Doby, kdy se volily pastelové a maximálně výrazné barvy, jsou již dávno pryč. V současnosti je mnohem lepší nechat vyniknout samotnému nábytku a doplňkům, bez nichž se interiér žádného obývacího pokoje neobejde. Hodně dobře vypadají také stylové tapety nebo nálepky na stěnu, mohou pokrývat pouze menší plochu, nicméně působit budou střídmě a vkusně. Můžete si být jistí, že konkrétní obývací pokoj takto můžete vyladit dle potřeby.

Zdroj foto: Photographee.eu / Shutterstock.com

Sedací souprava v mnoha variacích

Pořízení sedací soupravy nemusí být nijak náročné. Stačí se orientovat podle celkové plochy vašeho obývacího pokoje. Pokud máte k dispozici větší místnost, určitě je dobré uvažovat spíše o prostorových modelech. K takovéto klasické sedačce si jen nakoupíte správné taburety a křesla. Celkový komplet bude vypadat maximálně vkusně a zajímavě. V menších obývacích pokojích se setkáváme spíše s rohovými sedacími soupravami. Právě ony sluší interiéru také naprosto skvěle. navíc zaberou málo místa a ušetří prostor, jenž je právě v menších místnostech velmi potřebný. K sedacím soupravám se často vztahují mnohé slevové kódy. Koupit je tak můžete s výraznou slevou. U sedacích souprav je dobré sledovat hned několik aspektů. konkrétně se jedná především o:

  • kvalitu konstrukce,
  • rozkladatelnost,
  • jakost potahové látky,
  • množství volitelných doplňků.
Zdroj foto: Photographee.eu / Shutterstock.com

Skříně do obývacího pokoje v duchu minimalismu

Doby, kdy se obývací pokoj vyznačoval především velkými prosklenými skříňovými stěnami, jsou už naštěstí dávno pryč. Šlo ale o moderní styl, který se líbil a dával na odiv porcelánu či zajímavým skleněným, většinou rukodělným výrobkům. Dnes se do obývacího pokoje volí spíše minimální množství nábytku. Často se jedná pouze o drobné skříňky, které doplňují interiér tohoto pokoje.

Tradiční jsou hlavně menší skříňky pod televizí. Právě do nich je možné uskladnit spousty drobných věcí, jež jsou jinak rozmístěné v prostoru. Televize jako taková už bývá ukotvená přímo ve stěně. Na trhu existuje spousta různých pevných i výklopných držáků televize, takže se není třeba obávat toho, že by ji nebylo nač položit. Moc hezké jsou menší závěsné skříně, které jakoby doplňují prostor. Zapomenout nelze ani na police. Opět jich stačí pouze několik. I při jejich nákupu se vyplatí využít slevy na vybavení do domácnosti.

Zdroj foto: Photographee.eu / Shutterstock.com

Elegantní konferenční stolek

Vcelku nenápadnou, ale o to důležitější součástí obývacího pokoje je konferenční stolek. Ten byl dřív skutečně pouze jakýmsi doplněním sedací soupravy. Ostatně právě na něj se odkládají různé pochutiny a nápoje, které si člověk dává ve volném čase. Hodně zajímavé jsou hlavně materiály, ze kterých se konferenční stolky vyrábějí. Už dávno se nejedná pouze o klasické masivní dřevo. Velmi oblíbené jsou například plastové variace nebo modely z tvrzeného skla. Ač se to možná na první pohled nezdá, tyto stolky jsou velmi pevné. Navíc dokážou svým designem zaujmout úplně každého. Jsou totiž maximálně neotřelé a poutavé.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.