Adventní věnec čtyřikrát jinak aneb vánoční trendy roku 2021

Vánoční čas se nezadržitelně blíží, a tak je třeba začít přemýšlet nejen nad vánočním cukroví a dárky, ale také nad výzdobou. A k té samozřejmě neodmyslitelně platí adventní věnec.

Zdroj foto: LightField Studios / Shutterstock.com
Zdroj foto: LightField Studios / Shutterstock.com

Než začnete péct cukroví a provoníte tak celý interiér skořicí, pečeným těstem a čokoládou, nejdříve si nachystejte atmosféru. Jak vyrobit adventní věnec?

Než se pustíte do věnce na stůl

Adventní věnec bývá nejdůležitější součástí vánočních dekorací, avšak bez ostatní výzdoby by to rozhodně nešlo. Proto nezapomeňte na ostatní drobné dekorace, které přidají na pohodové atmosféře adventu. Do obývacího pokoje nachystejte měkké a teplé deky s vánoční tématikou, nezapomeňte také na vánoční svíčky, které naladí celý interiér do příjemného a intimního prostředí.

Barvy letošních Vánoc

Pokud se chcete držet nejnovějších trendů, nezapomeňte se řídit moderními barvami, které budou vévodit letošnímu adventu. O které se jedná?

  • bílá,
  • stříbrná,
  • šedá,
  • béžová,
  • modrá.

Ano, čtete správně. Letošní Vánoce budou zářivě bílé, i když zrovna nenasněží. Vsaďte na čistý rozzářený vzhled vašeho interiéru a výzdobu zvolte v těchto barvách. Oproti typické červené, fialové nebo tmavě zelené bude bílá či stříbrná příjemnou změnou. Nebojte se kombinovat barvy. Například modrá spolu s bílou a stříbrnou bude vypadat moderně.

Věnec nejen na stůl

Vánoční věnec nemusí být jen na stole se čtyřmi svíčkami. Velmi oblíbenou dekorací, která propojí interiér s exteriérem, je věnec připevněný na vchodových dveřích. U něj se nemusíte bát experimentovat, jelikož venkovní dekorace snesou i extravagantnější pojetí. Zapojte do věnce přírodní prvky (šišky, jehličí nebo červené šípky) a doplňte je vánočními ozdobami spolu s mašlemi. Pokud budete chtít věnec připevnit na dveře, můžete použít výraznou mašli, na kterém bude věnec viset.

Klasický adventní věnec

Typické adventní věnce v sobě nesou nádech tradic a historie, proto na něj nedá dopustit mnoho českých domácností. Adventní věnce v klasickém stylu jsou vytvořené do kruhu. Jehličí obklopuje základnu z věnce, na něm je pár ozdob nebo mašlí, a nechybí samozřejmě čtyři upevněné svíčky. Ty se zapalují při společné večeři každou adventní neděli.

Takový klasický věnec můžete připravit v bílé, stříbrné nebo šedé barvě a přidat pár modrých ozdob. Na vánočně prostřeném stole bude vypadat fantasticky.

Zdroj foto: Photos by Kerstin / Shutterstock.com
Zdroj foto: Photos by Kerstin / Shutterstock.com

Podélný adventní věnec

V posledních letech si české hospodyně oblíbily podélné adventní věnce, které působí o hodně moderněji. Nejsou sice ve tvaru věnce, ale čtyři svíčky na něm samozřejmě nechybí. Většinou se jedná o podélný tácek nebo kus dřeva, na němž jsou přilepené ozdoby či větvička z jehličí.

Minimalistický adventní věnec

Minimalismus je oblíbeným trendem posledních let nejen v designovém interiéru. Proto se dá dobře použít také do vánoční výzdoby. Takový adventní věnec na sobě nemá mnoho ozdob a nepůsobí tolik chaoticky. Většinou se používá černá kovová základna do tvaru věnce. Ta může být ozdobená malými ozdobami z přírodních prvků nebo naopak metalickými malými koulemi.

Elegantní adventní věnec

Jestliže milujete elegantní a vkusný styl interiéru, určitě si zamilujete i tento druh vánoční výzdoby. Mezi moderní a elegantní prvky určitě patří tenký lesklý kov. Proto bude nejlepší volbou trochu minimalistický věnec, který bude v jemných barevných tónech zdobený lesklými ozdobami.

Třešničkou na pomyslném adventním dortu jsou štíhlé a vysoké svíčky, které budou vypadat uprostřed vánočního stolu kouzelně.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.