Podzimní dekorace: Jak si zpestřit domácnost v těchto měsících?

Tak, a máme tu zase podzim. Pro někoho nejkrásnější období. Ovšem, i když je podzim plný barev, chtělo by to přeci jen zpestřit váš domov. Podzim nabízí mnoho přírodních možností na dekorace.

Podzimní dekorace se rok od roku zdokonalují. A jak tedy na ně?

Zdroj foto: Kiian Oksana / Shutterstock.com

Příroda a její barvy

Na podzim příroda hýří barvami. Byla by tedy škoda toho nevyužít. Ovšem, nyní může znít otázka, jak a čím začít. Tak kupříkladu si seženete nějakou silnější větev, případně kmen. Nemusí to být žádný obr, ale aby měl nějakou tu fazonu, jak se říká. Dále budete potřebovat čistý ubrus, pokud možno bílý. Ale co dál?

Snadné dekorování:

  1. Na stůl si natáhněte ubrus, na něj podélně položte větev – měla by být po celé délce.
  2. Okolo ní naskládejte úhledně sezónní zeleninu, případně ovoce, k tomu i listy či šišky.

Sami vidíte, že na tomto typu podzimní dekorace vůbec nic složitého není. Kdo by nechtěl větev, může ji vyměnit za jinou přírodninu podle svého vkusu.

Svíčky ve sklenici

Tohle je další úplně jednoduchá dekorace. Stačí si jen vybrat nějakou pěknou, nejlépe ozdobnou sklenici, pokud možno širší a vyšší. Na dno sklenice nasypete nějaký pevný materiál. Mohou to být malinké kamínky, či dokonce i proso. Na tuhle kamínkovou vrstvu si dáte uschlý list ze stromu a na něj položíte svíčku. Měla by to být ta nejširší možná varianta. Po jedné straně svíčky, přesněji z boku, se ještě vloží další list. Svíčka se poté už jen zapálí a je hotovo.

Když jsme u těch svíček, tak tu může být i jiná varianta. Tentokrát bude potřeba květináč. Bylo by lépe sehnat si nějaký tmavšího rázu. V něm mohou být i menší plody, například jeřabiny. Okolo a také uvnitř květináče si také naaranžujte trošku slámy. Doprostřed květináče si položíte nějakou širší baňku, do které umístíte svíčku. Pak opět jen zapálíte a podzimní dekorace je hotová.

Zdroj foto: kuvona / Shutterstock.com

Dekorace ze šišek

Ty jsme ještě jako podzimní dekoraci dnes moc nepoužívali. Takže jak na to. Opět nic těžkého. Je třeba pořídit si nějakou oválnou nízkou misku ze dřeva. Na ni si naskládáte šišek, co se tam jen vejde. Doprostřed umístíte opět nějakou skleněnou baňku, ale měla by být nízká a hodně široká. Vložíte do ní svíčku a zapálíte ji. Misku s šiškami můžete doplnit ještě párem dvou malých dýní či jiné sezónní zeleniny.

Místo misky se dá použít i košík. Ale mějte na paměti, že všechny materiály by měly být, pokud možno, čistě přírodní. Šišky se dají vyměnit i za kaštany.

Věnec z lesa

Nebojte se, základ na věnec se dá dnes už koupit. Na už hotový základ si vložíte listy tím způsobem, že je přilepíte. Můžete použít tavnou pistoli. Nemusí se ovšem v tomto případě využít listy. Dají se vyměnit za:

  • látky,
  • větvičky,
  • šišky,
  • sušené ovoce.
Zdroj foto: Lysikova Irina / Shutterstock.com

Látky sice nejsou úplně přírodní materiál, ale rozhodně se hodí. Větvičky jsou stejný princip jako listy, akorát je s nimi větší práce, co se týká lepení.

Dýňové dekorace

Dýně je ideální nejen jako chutné jídlo, ale také na dekorace. Vynikají v kombinaci s další zeleninou či svíčkami. Mohou se doplnit i různými větvičkami, případně podzimními květy. Mohou se dát v podstatě kamkoliv. Klidně na stůl, do ložnice, do obýváku, tak, jak se každý sám rozhodne. Stejně jako dýni, můžete naaranžovat i jinou sezónní zeleninu, případně ovoce.

Zdroj foto: Alexander Raths / Shutterstock.com

Keramické zdobení

Keramika je mnoho let velmi oblíbená. Tady si stačí zakoupit například různá zvířátka. Většinou jsou to podzimní druhy. Hodí se hlavně pro ty, kteří jsou jejich milovníci. Dají se doplnit listy, kaštany či kamínky. Dávají se na parapet či na komodu. Mimo toho se dají dekorace ještě trochu vylepšit i co se týká interiérových doplňků. Například závěsy se mohou odít do podzimních barev.

Nyní už stačí jen začít.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.