Maltézský psík: Informace a vše o plemeni

Maltézský psík je skvělý společník vhodný do bytu. Víte, jakou má maltézský psík povahu a jak by měla vypadat péče o toto plemeno? Co všechno o tomto plemeni nevíte? Pořízení psa do rodiny je velkou událostí a jeho výběru by měla být věnován dostatečný čas. Budoucí chovatel by si měl ujasnit, které plemeno bude pro něho nejvhodnější. Proč si pořídit štěně maltézského psíka?
Maltézský psík s vodítkem
Zdroj foto: Mary Rice / Shutterstock.com
Patří mezi nejstarší plemena na světě, znali ho už ve starém Egyptě. Říká se mu sice maltézský psík, ale jeho domovinou je pobřeží Středozemního moře. Ale i na Maltě byl izolovaně chován a šlechtěn. Ani se nechce věřit, že tento vznešený pes někdy žil v okolí přístavů a tam lovil myši a krysy.

Vzhled maltézského psíka

Maltézáček dorůstá výšky 20 až 25 cm a mívá hmotnost mezi 2 až 4 kilogramy. Je to takový pes do tašky, kterého si můžete vzít všude s sebou. Průměrně se dožívá 12 až 15 roků. Na to je třeba myslet, až si ho domů pořídíte. Bude vám společníkem po dlouhou dobu, zároveň od vás bude vyžadovat náležitou péči a lásku. Maltézáček se citově váže na svého majitele a členy rodiny, má rád pozornost a mazlení. Nudit se s ním rozhodně nebudete. Pokud se jedná o barvu tohoto plemene, obvykle narazíte na bílého. Výjimečně se však objevuje také černý maltézský psík.

Krásná hustá srst, která nelíná

Maltézský psík je vhodný do bytu. U boudy venku by mu to ani neslušelo. Jeho srst je hedvábná a sněhově bílá a stále dorůstá. Nebudete mít trápení s línáním psa, protože maltézáček nemá podsadu a nelíná. V česku se můžete setkat s dlouhosrstým nebo krátkosrstým maltézským psíkem.

Povaha maltézského psíka

Maltézský psík neboli maltézáček je typický představitel domácího psa, který ze všeho nejvíce miluje svoji rodinu, děti a lenošení na pelíšku. Je milý, citlivý, oddaný a vypadá velmi roztomile. Pozor však na to, abyste nezanedbali jeho výchovu. Maltézský psík temperament rád ukazuje a sebevědomě přejíma vedení ve smečce, to byste se s ním pak nedomluvili. Fenky jsou obvykle poddajnější, ale nemusí to být pravidlem. Jestliže chcete především psího kamaráda, je maltézáček ideálním plemenem. Své rodině je věrný, u všeho chce být, a přes svůj malý vzrůst má dostatek elánu. Zvládne i delší procházky, ale role gaučového povalče mu jde asi lépe. Není to tedy pes na nekonečně dlouhé horské túry.
Maltézský psík
Zdroj foto: Mary Rice / Shutterstock.com

Péče o maltézského psa

Srst maltézáčka dorůstá poměrně do dlouhé délky. To je vhodné na výstavu, ale pro běžný rodinný život je lepší psa nechat pravidelně stříhat. Bude to příjemnější i pro něho. Srst je nutné pravidelně česat a psa koupat. Každodenní péči je třeba věnovat také okolí očí, protože slzy z nich vytékající slepují a barví srst. Nadměrné slzení může vést až k zánětu spojivek, zde je na místě konzultace s veterinářem. Jinak se u maltézského psíka obvykle nevyskytují žádné genetické vady a není ani náchylný k žádnému onemocnění. V maltézáčkovi najdete věrného přítele, který bude nejspokojenější ve vaší společnosti.
Máte rádi psy? V tom případě vás určitě zaujme Samojed
Zdroj info: dogtime.com

Více o jiných plemenech psů

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.