Přemýšlíte nad novým domácím mazlíčkem? Bostonský teriér je tou pravou volbou

Pokud se celá vaše rodina rozhodla udělat tento důležitý krok a pořizujete si nového domácího mazlíčka, pak vás čeká mnoho nových zážitků. Zvlášť s aktivním domácím zvířetem, kterým pes rozhodně je, vás čeká mnoho skvělých okamžiků, s nimi ale přijde i pár chvil starostí. Jaký je bostonský teriér a proč se stává tak oblíbenou rasou?

Zdroj foto: bubutu / Shutterstock.com

Bostonek, jak se často bostonskému teriérovi říká, je středně velký pes, který je vhodný pro mladý pár nebo také k dětem. Proto si jej často mezi všemi druhy zvířat vybírají zejména mladé rodiny s aktivním přístupem k životu.

Historie bostonka

Pokud se podíváme do historie tohoto psího plemene, pak sáhneme až do 19. století.

  • Při šlechtění bylo zamýšleno především na účel tohoto psa, který měl sloužit pro bojové zápasy. Dříve totiž tyto drastické psí zápasy byly velmi oblíbené.
  • Bostonský teriér vznikl, jak už jeho samotný název napovídá, v americkém městě Boston díky křížení bulteriéra a anglického buldočka.
  • S těmito plemeny je bostonský teriér často zaměňován.
  • Vzniklé plemeno se však nakonec pro zápasy tolik nehodilo, a tak jej brzy nahradil stafordšírský teriér.

Lidé si jej zamilovali díky jeho skvělé a přátelské povaze, a tak se brzy bostonský teriér rozšířil do celého světa. V roce 1893 dokonce vznikl první chovatelský klub zaměřený na toto plemeno.

Poprvé v České republice

Na naše území se bostonský teriér dostal až někdy v roce 1984 z Francie. V tehdejším Československu se narodil první zdravý vrh tohoto plemene v roce 1986. Od té doby oblíbenost bostonka jen narůstá, v dnešní době je tento pes velmi oblíbený zejména v mladých rodinách, jeho povaha je velmi přátelská, a tak se nemusíte bát jej pořídit také k malým dětem.

Bostonský teriér má radostnou povahu

Jeho povaha vás ohromí na první pohled. Boston je velmi společenský a jeho charakter je spíše rodinný. Povahou je velmi radostný, plný energie a stále pozitivní nálady. Přizpůsobí se každé rodině i prostoru, miluje neustálou společnost svého blízkého okolí. Pokud trávíte klasickou pracovní dobu v práci a doma bude pejsek sám, rozhodně to vydrží a na jeho psychice to nezanechá žádný negativní vliv.

Ideální pes k dětem

Bostonský teriér je vhodnou volbou do rodiny s malými dětmi. Pejsek si bude s dětmi hrát velmi rád, navíc si s nimi dobře rozumí, a tak se nejspíš stanou nerozlučitelnou partou. Vaše děti budou navíc v bezpečí, jelikož bude děti hlídat a upozorní na každou nenadálou situaci.

Kolem domu nikdy na cizí lidi nezaútočí, upozorní na ně však hlasitým štěkáním. Pokud máte doma i jiné domácí mazlíčky, je vhodné bostonka učit s nimi vycházet již od štěněte. Dospělý pes bostonského teriéra si totiž na nové zvířecí členy rodiny jen těžko zvyká.

Zdroj foto: pets and foods / Shutterstock.com

Pes bude poslušný

Bostonský teriér je radostný a poslušný pes, navíc jeho stupeň inteligence je vysoká, a tak se snadno naučí novým povelům. Bavit ho bude také pravidelná návštěva psího cvičiště, kde se každou chvíli naučí něco nového. Při výchově se vyhněte trestům nebo příliš velké hrubosti, bostonský teriér je totiž velmi citlivé povahy. Mnohem lépe bude fungovat při výcviku ve formě pochval.

Zvládne i aktivní dovolenou

Tento druh plemene bude skvělým společníkem také na aktivní dovolené. Kromě cvičáku, kde natrénujete oblíbený psí sport nebo konkrétně agility, můžete s bostonkem vyrazit na aktivní dovolenou. Problém mu nedělá ani větší výšlap do hor. Přestože miluje pohyb a zvládne i aktivnější turistiku, není na venčení a pravidelný pohyb tolik náročný.

Nebude vyžadovat každodenní dlouhé procházky, které u jiných plemen bývají nutností. Díky jeho přizpůsobivosti zůstane klidně s vámi celý den v peřinách velmi rád, naopak jiný den s vámi s radostí vyrazí na procházku.

Pokud si bostonského teriéra oblíbíte, jistě si ho zamiluje i celá vaše rodina. Tento vděčný společník bude perfektním parťákem pro mladý pár, malé děti nebo třeba osamělého seniora.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Používáním stránky souhlasíte s používáním cookies potřebných pro správného fungování webstránky, marketingové a analytické účely SouhlasímVíce informací