Sprchová hlavice: Zbavte ji vodního kamene jednou provždy! Poradíme vám, jak ji vyčistit opravdu efektivně

Ano, úklid koupelny je v každé domácnosti prováděn pravidelně, nicméně na sprchovou hlavici se často zapomíná. A přitom je to jedna z nejdůležitějších součástí koupelny, která se zanáší vodním kamenem nejvíce. Není zapotřebí nová sprchová hlavice, pokud vám již neslouží tak, jako dříve, můžete ji jednoduše efektivně vyčistit. Jak na to?

Zdroj foto: Tero Vesalainen / Shutterstock.com

Důležitost čištění sprchové hlavice

Jelikož je sprchová hlavice nejvíce zatěžovanou součástí koupelny, je potřeba se na ni zaměřit opravdu při každém úklidu. Vodní kámen, který se v ní usazuje, má totiž na svědomí tvrdnutí vody, která rozhodně není pro vaši pokožku vhodná. V horším případě vám může způsobit i ekzém či jiné nežádoucí vyrážky.

Vodní kámen také samozřejmě ucpává dírky ve sprchové hlavici, takže sprchování potom již není tak příjemné, jako dříve. A co je nejhorší, v případě zanesení vodním kamenem se v takových místech udržují také plísně a bakterie, které se také přenáší na vaši pokožku. Pokud vaše sprcha špatně teče, vězte, že není rozbitá, ale jednoduše zanesená vodním kamenem a není složité ji vyčistit.

Jak vyčistit sprchovou hlavici?

Jak je známo, ocet je velký pomocník v čištění domácnosti, obzvláště v kombinaci s jedlou sodou se jedná prakticky o zázračnou kombinaci, která svou účinností předčí mnohé drahé čisticí prostředky z drogerie.

Zdroj foto: ben bryant / Shutterstock.com

Je výhodou, že sprchová hlavice má odnímatelnou část, takže se k té nejvíce zanesené části jednoduše dostanete.

  1. Ve větší míse smíchejte 1 sklenici octu a třetinu sklenice jedlé sody.
  2. Tyto dvě složky začnou společně reagovat bubláním – nemusíte se toho bát, to je přesně to, co potřebujete.
  3. Do mísy vložte odmontovanou sprchovou hlavici a nechte působit, nejlépe nechte takto odležet přes noc.

V případě, že nemáte možnost sprchu rozmontovat, připravte tuto směs do igelitové tašky, kterou pomocí gumiček upevníte na svou sprchovou hlavici.

Ráno propíchněte otvory, jimiž proudí voda, párátky – jednoduše tak odstraníte změklý vodní kámen, který v těchto otvorech zbyl.

Takhle jednoduché je zbavit se vodního kamene a mít jistotu, že se sprchujete naprosto nezávadnou vodou.

1 komentář
  1. Ivo říká

    A to je OPRAVDU jednou pro vždy?

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Používáním stránky souhlasíte s používáním cookies potřebných pro správného fungování webstránky, marketingové a analytické účely Souhlasím Více informací