Salzburg: Doprava, ubytování, památky a zajímavosti

Salzburg – historická perla sousedního Rakouska vás uchvátí nádhernými a precizně udržovanými památkami, všudypřítomnou podobou slavného Wolfganga Amadea Mozarta i tradičními muzei.

Pojďte se s námi vydat na výlet a prozkoumejte Salzburg. Ohromí vás historické památky, kulturní zážitky i moderní umění a vztah místních k přírodě, které věnovali celé interaktivní muzeum. I přes proměnlivé počasí vás bude čekat spoustu nezapomenutelných zážitků!

Zdroj foto: Feel good studio / Shutterstock.com

Jak se do města dostanete?

Městu se někdy přezdívá Řím severu. A do Říma, jak známo, vedou všechny cesty. Podobně je na tom i Salzburg. Praha je odsud jen nějakých 370 kilometrů, takže autem se do města pohodlně dostanete zhruba za necelých 5 hodin. Na trase Praha – Salzburg se pohodlně přepravíte i vlakem. Cesta s přestupem v Linci trvá necelých 6 hodin, a odpadá vám starost s řízením. Salzburg má také své letiště. Prague to Salzburg train je velmi příjemnou alternativou řízení vlastního vozidla. Navíc je cesta Alpami skutečným zážitkem!

Zdroj foto: kovop58 / Shutterstock.com

Kde se v Salzburgu ubytovat

I když je jasné, že toto město patří k perlám Evropy a drží si svůj standard i ceny poměrně vysoko, co se týče ubytování, Salzburg nabízí možnosti pro všechny. Variabilní možnosti zahrnují hotely všech úrovní včetně těch, které nabízejí ve svém ubytování možnosti vlastního bazénu a wellness. Dále jsou zde pokoje v soukromých ubytovacích zařízeních, penziony a také mládežnické hostely. Na své si přijde skutečně každý! Dokonce město nabízí možnost se ubytovat v církevních prostorách města. Samozřejmostí a velkým lákadlem zejména pro rodiny s dětmi se stalo ubytování na jednom ze statků nedaleko města. Poznáte tak přírodu i překrásné město.

Co v Salzburgu navštívit?

Při procházce městem se vrátíte zpět v čase o několik století dozadu. Co nabízí Salzburg? Co navštívit? Ve Starém městě si užijete nákupy drobností v proslulé Obilné uličce. Krásy knížecího života zase můžete obdivovat v zámku Mirabell. Přejete si projet se lanovkou? Mnišská hora vás vyveze do výšky, odkud budete obdivovat množství barokních střech a stříšek přímo z věže středověké pevnosti Hohensalzburg.

Když navštívíte Salzburg, památky uvidíte na každém rohu. Rozhodně byste neměli vynechat rodný dům světově proslulého skladatele klasické hudby Wolfganga Amadea Mozarta. Na jeho počest se zde každý rok pořádá slavný festival opery a divadla. Milovníci kultury tak mají Salzburg určitě ve svém hledáčku pravidelně.

Zdroj foto: Kanuman / Shutterstock.com

Až budete obdivovat Salzburg, počasí se okolo vás může rychle měnit. Díky rozmanitosti míst, co můžete navštívit, to ale nebude žádný problém. Při krásném počasí se zejména s dětmi můžete vydat do místní zoologické zahrady nebo navštívit skutečně moderní a pokrokové přírodovědné muzeum Haus der Natur se spoustou zábavných a interaktivních prvků, které si rozhodně užijete.

A v případě, že se bude schylovat k bouřce, doporučujeme procházku historickým městem ozvláštnit velmi pulzující současností – Muzeum moderního umění vás nabije energií. Skýtá totiž díla předních současných rakouských umělců. V tomto městě se rozhodně nudit nebudete! Pokud toho chcete stihnout co nejvíce, pořiďte si Salzburg card – s touto multi vstupenkou ušetříte za jednotlivé vstupy do místních pamětihodností.

Mozartovy koule i výborné pivo

Když se řekne Salzburg, zřejmě vás hned napadne typická sladkost s názvem Mozartovy koule. Lahodná čokoláda rozplývající se na jazyku je ve spojení s marcipánem příjemným zpestřením dne. Vychutnat si je můžete například v jedné z kaváren. Salzburg a okolí se pak pyšní tradičními horalskými pokrmy, včetně klobásek, salzburských noků, císařského trhance nebo nepřeberné nabídky domácích sýrů. A pro milovníky zlatavého moku máme také jeden tip – rozhodně si nenechte ujít ochutnávku z produkce nejstaršího soukromého pivovaru v Rakousku. Pivovar Stiegl a jeho výborný nápoj vás osvěží a naladí na další objevování města.

Podle toho, co vám předpověď počasí – Salzburg dovolí, se rozhodněte pro návštěvu jednoho z dalších míst, která rozhodně nesmíte na svých toulkách městem vynechat.

Zdroj foto: ddisq / Shutterstock.com

Salcburské muzeum

Máte v plánu navštívit Salzburg? Co vidět? Co navštívit? Jednoznačně musíme uvést Salcburské muzeum. Je umístěno v Nové Rezidenci a díky svému jedinečnému a modernímu konceptu upoutá každého návštěvníka. Uvidíte multimediální prezentace, vzácné umělecké předměty i tematické výstavy.

Zámek Hellbrunn

Až budete číst informace o městě Salzburg, průvodce rozhodně nevynechá zámek Hellbrunn. Tento letohrádek pro salcburské knížecí arcibiskupy je více než 400 let starý a nabízí krom pohledu do historie také spoustu nadčasové zábavy při Vodních hrátkách. Toto unikátní představení má logicky jako hlavního protagonistu vodu – a nabízí mnohá překvapení!

Zdroj foto: canadastock / Shutterstock.com

DomQuartier Salzburg

Navštívíte město v létě? Nebo si jej vychutnáte v zimě? Například když budete obdivovat v městě Salzburg vánoční trhy, budete to mít jen pár kroků od čtyř salcburských muzeí. Tato pamětihodnost byla pod názvem DomQuartier slavnostně otevřena v roce 2014 a představuje jedinečnou kulturní atrakci. V samotném historickém srdci města se vám na ploše 15 tisíc metrů čtverečních představuje více než 2 tisíce unikátních exponátů z období posledních 1300 let. Jedinečný výlet do historie můžeme každému vřele doporučit!

Zdroj foto: Gimas / Shutterstock.com

Getreidegasse

Staré domy opatřené letopočty, charakteristické překrásné portály a okna, co se od prvního patra postupně zmenšují. To je Obilná ulička. Místo uprostřed historického centra města byste rozhodně neměli minout. Právem byla označena za nejkrásnější nákupní ulici v celé zemi. Její návštěvu oceníte v případě, že se poohlížíte po luxusním zboží, ale i tehdy, když si přejete koupit něco malého na památku. Mozartovo město je skutečně překrásné! A adventní Salzburg je ještě o kousek krásnější podívaná než po zbytek roku.

Advent v Salzburgu

Historické místo patří k nejnavštěvovanějším městům Rakouska. Co se týče počasí, Salzburg je známý většími úhrny srážek nežli Innsbruck, který leží na návětrné straně Alp. Díky tomu si v této perle Rakouska dokonale vychutnáte především zimní atmosféru. Sníh je prostě a jednoduše zajištěn! Vánoční trhy u zámku Hellbrunn patří mezi světově proslulé – nabízejí živou hudbu, tradiční řemesla i speciality typické pro salzburský region.

Odrostlejší děti, ale i dospělí, si pak dokonale vychutnají nezaměnitelnou atmosféru, když se městem první prosincový víkend proženou strašidelní čerti Krampusové. Tradice praví, že koho vyšlehají, bude mít po celý rok štěstí. Vánoční trhy Salzburg patří mezi nezapomenutelné zážitky! Ani po zbytek roku se návštěvník rozhodně nebude ve městě a jeho okolí nudit.

Město s bohatou historií a velmi kulturní a moderní současností. To je Salzburg. Mapa země vám jasně napoví, že toto město má kromě překrásné historie také jedinečné umístění – kde jinde byste měli Alpy doslova na dosah ruky? Až si tedy dosyta užijete historie, kultury a gastronomie, zavítejte také do přírody. Jezera Salzburg jsou úchvatná, a alpské scenérie vám dovolí zapomenout na čas a dokonale se zrelaxovat v samém srdci přírody. Navštivte místo, odkud to k nám domů máme jen kousek, a vydejte se na objevnou cestu historie i přítomnosti Salzburgu a jeho okolí.

Kam zavítáte jako první?


Tipy na další zajímavá města světa

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.